Dariusz Piórkowski SJ zaprasza na dzień skupienia w Zakopanem

Dariusz Piórkowski SJ zaprasza na dzień skupienia w Zakopanem
(fot. archiwum prywatne autora)
Dariusz Piórkowski SJ

Jaka jest różnica między słabością, grzechem a nieuporządkowanym uczuciem? Niełatwo rozeznać się w tej kluczowej sprawie dla życia wiary i moralności.

Wiele ludzi spowiada się z uczuć. Niektórzy z własnych słabości, postrzegając je jako coś złego. Inni w ogóle nie biorą pod uwagę własnej słabości i potępiają się za własne ograniczenia.

DEON.PL POLECAPrawda bywa taka, że osoby postępujące w wierze często upadają nie tyle ze złej woli, działając rozmyślnie i z premedytacją, co z niewłaściwego obchodzenia się ze słabościami, pod wpływem niewiedzy lub ograniczonej wiedzy, na skutek uczuciowych przywiązań lub gwałtownych uczuć.

Chciałbym zaprosić na skupienie "Słabość, przywiązanie czy grzech". Podczas jednego weekendu w świetle Słowa Bożego i w oparciu o doświadczenie i pisma świętych oraz Katechizmu Kościoła spróbujemy uchwycić subtelne różnice między tymi trzema aspektami naszego życia i wskazać drogę do wewnętrznej wolności, którą oferuje nam Jezus.

Termin: 25-27 października 2019

Miejsce: Dom rekolekcyjny jezuitów "na Górce" w Zakopanem

ProwadzącyDariusz Piórkowski SJ

Zapisy poniżej. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Odkryj w swoim życiu pokój 

Bóg chce wydobyć z nas to, co najlepsze, ale nie zaciśniętą pięścią czy przystawiając rewolwer do naszej skroni. Stawia nam wymagania, ale nie po to, byśmy ich spełnianiem wyszarpywali...

Skomentuj artykuł

Dariusz Piórkowski SJ zaprasza na dzień skupienia w Zakopanem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.