CBA zabezpiecza dokumentację stadionu

CBA zabezpiecza dokumentację stadionu
CBA zabezpiecza dokumentację ws. stadionu w Poznaniu (fot. flickr.com/ by hinotoriRS)
PAP / ad

Agenci CBA zabezpieczają w czwartek dokumentację związaną z modernizacją stadionu miejskiego w Poznaniu. Weszli m.in. do tamtejszego urzędu wojewódzkiego, miejskiego, centrum sportu i rekreacji oraz Spółki Euro 2012 - poinformował PAP rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.

Poznański Stadion Miejski jest pierwszą z czterech polskich aren Euro 2012 oddaną do użytku. Modernizacja obiektu, który może pomieścić ponad 43 tysiące widzów, kosztowała ok. 713 mln zł.

"Od rana zabezpieczamy dokumentację związaną z jego modernizacją" - powiedział PAP Dobrzyński. Jak dodał, cała sprawa ma związek ze śledztwami prowadzony - z zawiadomień CBA - przez poznańską prokuraturę okręgową, a dotyczącymi właśnie nieprawidłowości przy modernizacji stadionu.

Od lutego br. Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadziło kontrolę dotyczącą rozbudowy stadionu. Na początku czerwca skierowało dwa doniesienia do poznańskiej prokuratury okręgowej, a ta wszczęła śledztwa. Pierwsze dotyczy doprowadzenia spółki Euro Poznań 2012 do niekorzystnego rozporządzenia środków finansowych w kwocie ok. 10 mln zł przez wykonawcę robót związanych z montażem niepalnych materiałów. Drugie niedopełnienia obowiązków poprzez podpisanie umowy na wykonanie projektów architektury wnętrz trybun w trybie zamówienia z wolnej ręki, a nie przetargu.

DEON.PL POLECA

Trzecie śledztwo, także z doniesienia biura, prowadzi prokuratura apelacyjna w Poznaniu. Dotyczy ono niekorzystnego rozporządzenia środkami finansowymi w kwocie ok. 220 tys. zł przez wykonawców robót oświetleniowych na stadionie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

CBA zabezpiecza dokumentację stadionu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.