"Chcemy zapobiegać tragediom". Straż Miejska pomaga bezdomnym

"Chcemy zapobiegać tragediom". Straż Miejska pomaga bezdomnym
(fot. shutterstock.com)
warszawawpigulce.pl / jp

"Zagrożenie jest duże. To trzeba robić, to jest drugi człowiek" - podkreśla jeden z inspektorów.

Uliczny Patrol Medyczny to wspólna akcja Straży Miejskiej, Caritas Polska i warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Lekarzy Nadziei. Kilka razy w miesiącu odwiedzają miejsca, w których przebywają bezdomni. Doraźnej pomocy udzielają na miejscu, a osoby cierpiące na cięższe choroby są odwożone do przychodni Lekarzy Nadziei.

>> Kuria biskupia kupiła karetkę, która będzie służyć w pomocy bezdomnym

Ratownicy opatrują skaleczenia i owrzodzenia oraz robią badania ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Rozwożą także ciepłą herbatę dzięki wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, do herbaty jest dodany cukier albo sok malinowy. To także dzięki nim przychodnia otrzymała aparat do USG serca.

Strażnicy miejscy pomagają bezdomnym

To dla tych ludzi szczególnie trudny okres. Straż Miejska Miasta Krakowa sprawdza każdy sygnał o bezdomnych, którzy narażeni są utratę zdrowia, a nawet życia z powodu zimowych warunków atmosferycznych i nie tylko. Jeśli widzisz coś niepokojącego, dzwoń na 986

Opublikowany przez telewizja.krakow.pl Środa, 9 stycznia 2019

Od początku października kontrolują miejsca, które znają, gdzie zbierają się i nocują bezdomni. "Oferujemy pomoc noclegowni. W większości przypadków odmawiają takiej pomocy. Zagrożenie jest duże. To trzeba robić, to jest drugi człowiek".

>> Medycy na Ulicy. Mówią o sobie, że nie są superbohaterami, a ratują innym życie

Jeden z inspektorów podkreśla, że w zimie odwiedzają bezdomnych częściej. "Chcemy zapobiegać tragediom, o które w zimie nie trudno. Gdy śpią w takich warunkach, to nie trudno o odmrożenia, a nawet zamarznięcia".

Odwiedzają 40-letniego mężczyznę, który "mieszka" pod kilkoma starymi kołdrami. "Herbata? Jak ciepła to się napiję. Jeszcze dzisiaj nic nie jadłem ani nie piłem. Dopiero wstaję".

* * *

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Piotr Żyłka, Błażej Strzelczyk

Niepokorna zakonnica w rozmowie szczerej do bólu.

O siostrze Małgorzacie Chmielewskiej mówi się, że to zadziorna kobieta z charakterem. Już w wieku 10 lat została "ekskomunikowana" - z lekcji religii, bo zadawała za dużo pytań.

...

Skomentuj artykuł

"Chcemy zapobiegać tragediom". Straż Miejska pomaga bezdomnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.