W sobotę rusza kolejna odsłona akcji #StopFakeNews

W sobotę rusza kolejna odsłona akcji #StopFakeNews
(fot. Fusion Medical Animation / Unsplash)
PAP / kk

Internet jest pełen nieprawdziwych informacji i plotek na temat koronawirusa; wciąż pojawiają się nowe, dlatego w sobotę rusza kolejna odsłona akcji #StopFakeNews, która ma na celu przekazanie rzetelnych informacji na temat COVID-19 - podało Centrum Informacyjne Rządu.

CIR w komunikacie podało, że w ramach akcji, w krótkich materiałach wideo ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych prof. Andrzej Horban będzie obalał kolejne mity związane z koronawirusem.

Wśród tych mitów wymieniono m.in. takie, że technologia 5G odpowiada za pojawienie się i rozprzestrzenianie koronawirusa, że taktyka zbiorowej odporności jest skuteczna, czy to że koronawirus został wywołany przez wielkie korporacje, żeby mogły one zarabiać na szczepionkach.

Prof. Horban ma się też odnieść do doniesień, że obostrzenia polegające na izolacji społecznej są bezpodstawne i mają ograniczyć naszą wolność; że koronawirus jest wszędzie: długo utrzymuje się na metalach, na papierze, na plastiku.

DEON.PL POLECA

CIR wymienił też inne pojawiające się mity związane z koronawirusem: noszenie maseczki powoduje, że wdychamy własne bakterie i zwiększamy ryzyko zachorowania; lek na koronawirusa już istnieje, ale jest ukrywany; promienie słoneczne leczą koronawirusa; zwierzęta domowe umierają na koronawirusa i zarażają ludzi; ibuprofen szkodzi ludziom zakażonym koronawirusem; śmiertelność wśród zakażonych koronawirusem jest znacznie niższa niż się oficjalnie podaje.

CIR apeluje jednocześnie, aby zawsze sprawdzać źródło informacji.

"Wszystkie materiały wideo będą dostępne na oficjalnych profilach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: Facebook, Youtube oraz Twitter. Zachęcamy do śledzenia" - czytamy w komunikacie.

Jak podkreślono jedynym źródłem prawdziwych informacji o decyzjach rządu są strony internetowe w domenie gov.pl, zwłaszcza: www.gov.pl/koronawirus , www.gis.gov.pl oraz www.premier.gov.pl , a także oficjalne kanały społecznościowe: kancelarii premiera, resortu zdrowia oraz GIS.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W sobotę rusza kolejna odsłona akcji #StopFakeNews
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.