Decyzja ws. Sawickiego w przyszłym tygodniu

Decyzja ws. Sawickiego w przyszłym tygodniu
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / psd

Decyzja prezydenta Bronisława Komorowskiego ws. wniosku o odwołanie Marka Sawickiego ze stanowiska ministra rolnictwa zapadnie w przyszłym tygodniu - powiedziała w piątek PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Premier Donald Tusk, który przyjął dymisję Sawickiego, w czwartek przesłał wniosek w tej sprawie do prezydenta. Poinformowało o tym PAP w piątek Centrum Informacyjne Rządu.

Tusk w środę zapowiedział przyjęcie dymisji Sawickiego z funkcji ministra rolnictwa i nie wykluczył, że osobiście będzie nadzorował resort. Wyjaśnił, że zanim powoła nowego szefa resortu, chce wcześniej otrzymać od koalicjanta scenariusz uzdrowienia sytuacji w agencjach działających w sektorze rolnictwa.

PSL uważa jednak, że nowy minister rolnictwa powinien zostać powołany jak najszybciej, bo trzeba podejmować pilne decyzje dotyczące Wspólnej Polityki Rolnej UE.

Środowa dymisja Sawickiego to pokłosie publikacji "Pulsu Biznesu", który ujawnił rozmowy szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem na temat możliwych nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa, w tym w spółce Elewarr (należącej do Agencji Rynku Rolnego).

DEON.PL POLECA

Do siedziby Elewarr wkroczyli już agenci CBA. Biuro sprawdzi sposób zarządzania majątkiem i koszty związane z kierowaniem spółką.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Decyzja ws. Sawickiego w przyszłym tygodniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.