Deszcz do piątku, a od poniedziałku powtórka?

Zobacz galerię
Deszcz do piątku, a od poniedziałku powtórka?
Od piątku spodziewane jest wypogodzenie (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
PAP / wab / zylka

Od środy opady będą mniejsze, a w piątek powinna poprawić się pogoda - przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Nie na długo jednak. Od poniedziałku jednak nad Polskę nadciągnąć ma kolejny niż z północy, a wraz z nim kolejne ochłodzenie i deszcz.

Dzisiejszej nocy spodziewane są dalsze opady deszczu, w związku z czym utrzymane zostaną ostrzeżenia dla woj. śląskiego, opolskiego, małopolskiego. Wydane zostaną ostrzeżenia dla woj. zachodniopomorskiego i północnej części wielkopolskiego oraz lubuskiego - informuje IMGW.

Na razie opady przewidywane są w dalszym ciągu w centralnej Polsce, na południu i zachodzie, od wschodu przejaśnienia, ale z burzami. Temperatura wzrośnie.

W nocy ze środy na czwartek w dalszym ciągu będzie padać w południowej części Polski, na pozostałej spodziewane są przejaśnienia, na północnym wschodzie - burze. Czwartek ma być ciepły i burzowy.

DEON.PL POLECA

Od piątku spodziewane są mniejsze opady, jednak - jak zastrzega IMGW - przy tej sytuacji hydrologicznej każdy ich milimetr może być groźny.

Powtórka po weekendzie?

Od poniedziałku jednak nad Polskę nadciągnąć ma kolejny niż z północy, a wraz z nim kolejne ochłodzenie i deszcz. Pocieszające jest to, że zdaniem synptyków, deszcz nie będzie już tak bardzo intensywny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Deszcz do piątku, a od poniedziałku powtórka?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.