"Dodaj świętom smaku" - rusza 21. Świąteczna Zbiórka Żywności (1-3 grudnia)

"Dodaj świętom smaku" - rusza 21. Świąteczna Zbiórka Żywności (1-3 grudnia)
(fot. Federacja Polskich Banków Żywności)
PAP / Federacja Polskich Banków Żywności / mp

Od 1 do 3 grudnia odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności w blisko w 3000 sklepach, ponad 500 miejscowościach, wspierana przez rekordową liczbę ponad 55 tys. wolontariuszy.

Aby dołączyć do akcji wystarczy zakupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy w supermarkecie przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach. Rekomendowane produkty to te z długim terminem przydatności. Najbardziej wartościowymi będą: olej, cukier, słodycze, mąka, konserwy czy bakalie.
Dodaj świętom smaku!
W okresie, kiedy większość z nas przygotowuje i smakuje potrawy świąteczne, rozchodzący się na zewnątrz wielu domów zapach świąt, to wciąż dla blisko 2 milionów osób w Polsce, żyjących w skrajnym ubóstwie, jedyne dostępne świąteczne doznanie. "Planując święta, myślimy o tym, co ugotujemy, upieczemy, jak doprawimy świąteczne potrawy, żeby zasmakowały naszym najbliższym. Nie zapominajmy również o tych, dla których często jedyną przyprawą potrawy jest głód. O dzieciach, rodzinach, osobach samotnych, starszych, pozbawionych szansy na jakikolwiek ciepły posiłek. Robiąc zakupy dla siebie, kupmy kilka produktów spożywczych więcej dla innych i dodajmy smaku także ich świętom, by mogli spędzić je z godnością" - podkreśla Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.
Wspólne świętowanie
Inauguracja akcji Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w piątek, 1 grudnia br. o godz. 11:00 w Centrum Handlowym Tesco Gocław, przy ul. Fieldorfa 41 w Warszawie. Na klientów sklepu czekają liczne atrakcje, wśród nich warsztaty malowania aniołów dla dzieci oraz spotkanie ze znanymi i lubianymi gwiazdami m.in. z Dorotą Wellman, Grażyną Wolszczak, Katarzyną Żak, Marią Seweryn, Martą Kielczyk, Beatą Chmielewską-Olech.
Ponadto, sieć Tesco zdecydowała się przekazać Bankom Żywności dodatkowe 20% wartości produktów zebranych w ramach zbiórki w swoich sklepach.
Wszystkie szczegóły na temat Banków Żywności oraz Świątecznej Zbiórki Żywności czekają na stronie www.bankizywnosci.pl. Można tam znaleźć również listę sklepów, w których będzie prowadzona zbiórka.
DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Dodaj świętom smaku" - rusza 21. Świąteczna Zbiórka Żywności (1-3 grudnia)
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.