Donald Tusk o spółkach węglowych

Donald Tusk o spółkach węglowych
(fot. PAP/Andrzej Grygiel)
PAP / mm

W spółkach węglowych nie ma miejsca dla niekompetentnych menedżerów, wybieranych z klucza towarzyskiego czy politycznego - powiedział premier Donald Tusk. Kolejne spotkanie przedstawicieli rządu ze związkowcami spółek węglowych będzie 16 maja - zapowiedział.

"Sprawa polskiego węgla jest na tyle ważna, że nie może być mowy o tym, aby ludzie niekompetentni z jakiegoś klucza - towarzyskiego czy politycznego - funkcjonowali w spółkach węglowych" - podkreślił premier po spotkaniu w Katowicach związków zawodowych, przedstawicieli spółek węglowych i rządu.

Szef rządu zapowiedział, że oczekuje od prezesa Kompanii Węglowej Mirosława Tarasa, aby "bardzo wyraźnie wskazał, z kim chce pracować, biorąc na siebie bardzo poważne zadanie naprawy Kompanii Węglowej". By - jak podkreślił - spółka mogła funkcjonować dalej bez strat i bez przesadnych radykalnych cięć. "Bo chcemy tam ratować miejsca pracy" - zaznaczył.

Dodał, że kolejne spotkanie z delegacją związków zawodowych odbędzie się 16 maja. Na przełomie maja i czerwca - jak mówił - dojdzie do następnego spotkania, podczas którego zostaną podsumowane rekomendacje.

Premier zapowiedział, że w 2015 roku powinny pojawić się nowe przepisy dotyczące górnictwa węglowego. Dodał, że dokumenty mają być przygotowywane wspólnie z reprezentacją ekspercką, menedżerską i związków zawodowych jeszcze przed formalnymi konsultacjami społecznymi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Donald Tusk o spółkach węglowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.