Duda do żołnierzy: pokazujecie wielkość Polski

Duda do żołnierzy: pokazujecie wielkość Polski
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / kw

Pokazujecie wielkość Polski; jesteśmy z was ogromnie dumni - powiedział żołnierzom w sobotę prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w Święto Wojska Polskiego.

Podkreślił, że służba wojskowa jest wielkim zobowiązaniem do służby dla kraju.

"Wy jesteście spadkobiercami swoich pradziadków, dziadków, którzy w tej Bitwie (Warszawskiej) brali udział, którzy wezwani przez marszałka Józefa Piłsudskiego, przez Wincenta Witosa, poszli i zwyciężyli" - mówił żołnierzom Duda.

O Bitwie Warszawskiej, która odbyła się 95 lat temu powiedział, że była to bitwa, w której "polscy żołnierze razem mężnie, niezależnie od pochodzenia, zatrzymali nawałę bolszewicką, nie tylko nie tylko na Polskę, ale i nawałę bolszewicką na całą Europę".

Podkreślił, że żołnierze mają "wielkie zobowiązanie do służby Polsce, do wiernego prowadzenia spraw naszego kraju, do tego, by bronić rodaków, by bronić obywateli, a gdy trzeba walczyć za wolność waszą i naszą".

DEON.PL POLECA

"Pokazujecie wielkość Polski, wszyscy jesteśmy z was ogromnie dumni, z dumą patrzą na was młodsze pokolenia Polaków i Polek, którzy, gdy zakończycie waszą służbę, zajmą wasze miejsce i dalej będą nieśli dumę polskiego oręża" - powiedział Duda.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Duda do żołnierzy: pokazujecie wielkość Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.