Dworczyk: do końca piątku będziemy mieli zaszczepionych 450 tys. Polaków

Dworczyk: do końca piątku będziemy mieli zaszczepionych 450 tys. Polaków
(fot. PAP/Leszek Szymański)
1 miesiąc temu

Do końca piątku będziemy mieli zaszczepionych 450 tys. Polaków; do godzin porannych w piątek zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało ponad 410 tys. pacjentów - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

 

W Polsce szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia. W grupie zero szczepieni są w tzw. szpitalach węzłowych, których jest 509, pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

25 stycznia mają ruszyć szczepienia osób z grupy I. W pierwszej kolejności mają być szczepieni seniorzy - od 15 stycznia będzie możliwość umawiania na szczepienia seniorów powyżej 80 roku życia, a od 22 stycznia seniorów powyżej 70 roku życia - 25 stycznia mają rozpocząć się szczepienia dla wszystkich powyżej 70 roku życia.

W grupie I są też pensjonariusze domów pomocy społecznej (mają być szczepieni od 18 do 22 stycznia przez zespoły wyjazdowe), pensjonariusze zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu oraz służby mundurowe i nauczyciele.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
69,93 zł
99,90 zł

Przygody Alicji teraz w jednym pudełku! Jak działa mózg, czy można zaprzyjaźnić się z robotem, jak nauczyć dziecko rozpoznawać emocje, zrozumieć siebie i otaczający świat? Czytanie z dzieckiem buduje relacje. Przeżyj razem z nim fascynującą...

Skomentuj artykuł

Dworczyk: do końca piątku będziemy mieli zaszczepionych 450 tys. Polaków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.