Dziś autem nie pojeździsz po Warszawie

Dziś autem nie pojeździsz po Warszawie
Próbny przelot liderów jednostek lotniczych nad Warszawą przed świętem Wojska Polskiego. Podczas parady wojskowej nad stolicą przeleci 50 samolotów i śmigłowców (fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / drr

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego w piątek oraz mecz Realu Madryt i Fiorentiny na Stadionie Narodowym w sobotę spowodują utrudnienia i zmiany w ruchu drogowym w długi, sierpniowy weekend - poinformował stołeczny ratusz.

W piątek z okazji Święta Wojska Polskiego na uroczystej defiladzie w Al. Ujazdowskich żołnierze zaprezentują najnowsze uzbrojenie i wyposażenie. Od rana do ok. godz. 15 wyłączone z ruchu będą ulice: Al. Ujazdowskie (od pl. Trzech Krzyży), Belwederska, Jana III Sobieskiego (do ul. Idzikowskiego).

Przez cały dzień zamknięte dla ruchu będą: ul. Myśliwiecka (od ul. Łazienkowskiej do Szwoleżerów) oraz ul. Szwoleżerów (od ul. Myśliwieckiej do Czerniakowskiej), a także ul. Bagatela (na odcinku ul. Flory do Al. Ujazdowskich) oraz ul. Klonowa. Jest to związane z imprezami towarzyszącymi obchodom Święta. Od godz. 13 w okolicach Łazienek Królewskich mieszkańcy stolicy będą mogli z bliska obejrzeć uzbrojenie i sprzęt wojskowy polskich sił zbrojnych. W parku Agrykola odbędzie się festyn żołnierski, a wzdłuż ulic Myśliwieckiej i Szwoleżerów będzie wystawiony ciężki sprzęt wojskowy.

Na trasy objazdowe zostanie skierowana komunikacja miejska. Trasy zmienią linie autobusowe, m.in.: 108, 162, 116, 118, 119, 166, 180 222, 501, 503, 519 i 522.

DEON.PL POLECA

W sobotę, w godz. 12-16.30 ulicami miasta przejedzie parada motocyklowa w ramach imprezy Warsaw Rally 2014. Trasa przejazdu będzie przebiegała ulicami: al. Wyścigowa-Pallutha-Rzymowskiego-Puławska-pl. Unii Lubelskiej-Szucha-Al. Ujazdowskie-pl. Trzech Krzyży-Nowy Świat-Krakowskie Przedmieście-Miodowa-Senatorska-pl. Teatralny. Na trasie przejazdu mogą wystąpić chwilowe zatrzymania w ruchu pojazdów.

Również w sobotę na Stadionie Narodowym Real Madryt zagra z Fiorentiną. Z tego powodu od godz. 18.30 obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński będzie wyłączony z ruchu indywidualnego (za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych). Zamknięty obszar zostanie otwarty ok. godz. 21.

W poniedziałek ok. godz. 22 zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. E. Plater i ul. Świętokrzyskiej. Niemożliwy będzie przejazd ul. E. Plater pomiędzy Al. Jerozolimskimi i ul. Twardą. Kierowcy jadący od strony Alej będą mogli zawrócić na skrzyżowaniu z ul. Śliską. Zmiana w ruchu związana jest z przebudową odcinka ul. Świętokrzyskiej po budowie centralnego odcinka II linii metra. Prace obejmą budowę jezdni ul. Świętokrzyskiej, chodników, drogi rowerowej. Zostanie też zamontowane nowe oświetlenie uliczne i elementy małej architektury: ławki, donice, stojaki na rowery. Roboty w rejonie skrzyżowania mają zakończyć się we wrześniu.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dziś autem nie pojeździsz po Warszawie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.