Egzotyczni inwestorzy wybudują mieszkania

Egzotyczni inwestorzy wybudują mieszkania
(fot. jakeliefer / flickr.com)
"Dziennik Gazeta Prawna" / PAP / slo

Coraz bardziej egzotyczni inwestorzy zamierzają budować mieszkania w Polsce - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Nie biura, nie centra handlowe, ale mieszkania są w tym roku lokomotywą napędzającą wzrosty sprzedaży na rynku gruntów inwestycyjnych. Agencja Colliers International szacuje, ze w tym roku wartość transakcji działkami sięgnie ogółem 1,8 mld zł, z czego 70-80 proc. wypracuje sektor mieszkaniowy.

Emil Domeracki, ekspert ds. gruntów inwestycyjnych z Colliers, przewiduje, że nowi gracze, pochodzący często z odległych rynków, mogą w ciągu najbliższych kilku miesięcy wydać na działki łącznie 80 mln euro.

- Prowadzimy negocjacje z firmą z Jordanii, ale mamy też zapytania o możliwość zakupu gruntu od przedsiębiorstwa z Chin. Generalnie widać, że Daleki Wschód szuka nisz, w których może zainwestować kapitał - informuje Emil Domeracki.

Inwestorów przyciągają dobre perspektywy polskiego rynku mieszkaniowego, dzięki którym zwrot wyłożonych pieniędzy następuje już po 3-5 latach, a nie 10, jak ma to miejsce w przypadku nieruchomości komercyjnych. Na dodatek jest to rynek, który od dołka w 2009 r. regularnie rośnie.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Egzotyczni inwestorzy wybudują mieszkania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.