"Fajny ksiądz, przedsiębiorca i samorządowiec"

"Fajny ksiądz, przedsiębiorca i samorządowiec"
Donald Tusk (fot. flickr.com)
PAP / wm

Premier Donald Tusk, który w piątek odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Rozwoju Społecznego w Tarnowie ocenił, że to miejsce i ludzie je tworzący są przykładem dla całej Polski, "że wszystko, co się w nas gotuje, można zamieniać w dobro".

- Ten dzień to dowód, że wszystkie emocje, kłopoty mogą się zebrać i dać pozytywną energię - mówił Tusk do wychowanków ośrodka.

Jak podkreślił, w Tarnowie zdarzyła się synergia, która nie jest częstym zjawiskiem w polskiej rzeczywistości. - Potrzebny był do tego "fajny" ksiądz, szczodry przedsiębiorca i samorządowiec z wyobraźnią. Jak się zeszli, mogli stworzyć takie wielkie dzieło - powiedział szef rządu.

Młodzieżowy Ośrodek Rozwoju Społecznego w Tarnowie to pierwsza w Polsce placówka edukacyjna dla dzieci i młodzieży zlokalizowana obok dużego centrum handlowego. W piątek nastąpiło przekazanie ośrodka wychowankom. Nowoczesny obiekt utworzony przez Stowarzyszenie "Siemacha" ma niespełna 2 tys. m kw. powierzchni. Do tej pory na zajęcia w ośrodku zapisało się ponad 1250 dzieci i młodzieży.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Fajny ksiądz, przedsiębiorca i samorządowiec"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.