Finał wielkiej orkiestry - również w powietrzu

Finał wielkiej orkiestry - również w powietrzu
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / wab

Rozpoczęty w niedzielę rano w podziemiach zabrzańskiej kopalni "Guido" XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed południem na kilkadziesiąt minut przeniósł się w powietrze. Specjalnym OrkiestroLOTem pomysłodawca Orkiestry Jurek Owsiak odleciał z Pyrzowic do Warszawy.

OrkiestroLOT to specjalny czarter PLL LOT. Narodowy przewoźnik już po raz czwarty udostępnił WOŚP samolot, by w dniu Finału jej dyrygent mógł promować ideę pomocy chorym dzieciom w różnych miejscach Polski. Embraer 145 ozdobiony jest tego dnia wielkim czerwonym sercem WOŚP.

DEON.PL POLECA
Samolot z blisko 50 osobami na pokładzie wystartował z Pyrzowic ok. 11.30. Kapitanem maszyny jest doświadczony pilot Sławomir Majcher, szef floty Embraer 145 w liniach LOT.

W tym roku z Owsiakiem i jego ekipą OrkiestroLOTem poleciał do Warszawy także przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, który uczestniczył w oficjalnej inauguracji XIX Finału WOŚP w Chorzowie. Buzek wystawił na licytację dla Orkiestry dwudniową wycieczkę do europarlamentu. Szef PE ma osobiście pokazać gmach zwycięzcy aukcji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Finał wielkiej orkiestry - również w powietrzu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.