Firmy poszkodowane przy budowie dróg

Firmy poszkodowane przy budowie dróg
(fot. Kancelaria Premiera / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)
PAP / mh

13 milionów złotych chcą odzyskać od GDDKiA w Poznaniu przedsiębiorcy poszkodowani przez generalnych wykonawców budowy drogi ekspresowej S-5 na odcinku Kaczkowo-Korzeńsko (Wielkopolskie). Wnioski złożyło 14 firm.

Do poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęło 14 wniosków poszkodowanych firm, które spełniają warunki ustawy z 28 czerwca 2012 roku o spłacie niektórych niezaspokojonych należności.

"Przedsiębiorcy wnioskują o wypłatę łącznie ok. 13 mln zł" - poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Alina Cieślak.

Według Cieślak obecnie trwa weryfikacja wniosków nadesłanych przez przedsiębiorców-usługodawców, a pierwsze wypłaty planowane są jeszcze przed końcem września.

DEON.PL POLECA

Poszkodowane firmy pracowały przy budowie drogi ekspresowej S-5 z Wrocławia do Poznania na odcinku Kaczkowo-Korzeńsko, które budowało konsorcjum firm: Alpine-Bau oraz PBG, Hydrobudowa i Aprivia - te trzy ogłosiły upadłość.

Inwestycja obejmuje budowę ok. 30 km drogi ekspresowej i przebudowę 9 km krzyżującej się z nią drogi krajowej nr 36. Koszt całej inwestycji, która ma być ukończona w połowie 2013 roku, szacowany jest na 1,3 mld zł, z czego ponad 950 milionów złotych będzie pochodzić z budżetu UE.

Wypłatę pieniędzy firmom podwykonawczym, które nie otrzymały zapłaty za pracę przy budowie dróg i autostrad, umożliwia ustawa z 28 czerwca 2012 r. o spłacie niektórych niezaspokojonych należności przedsiębiorców. Poszkodowani przedsiębiorcy mogą się zwrócić o wypłatę pieniędzy do generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad, który z kolei będzie dochodził pieniędzy od wykonawców, którzy nie zapłacili.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Firmy poszkodowane przy budowie dróg
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.