Franciszkanie wycofali się z Telewizji Puls

PAP / zylka

Dariusz Dąbski objął 25 proc. udziałów w Telewizji Puls należących dotychczas do zakonu franciszkanów. Tym samym stał się jedynym właścicielem stacji – poinformowała we wtorek stacja.

– Zmiany w strukturze udziałów są efektem realizacji porozumienia wspólników w zakresie całkowitego oddzielenia działalności misyjnej od komercyjnej – podano w komunikacie.

Stacja przekazała dotychczas zgromadzone materiały o treściach religijnych i misyjnych na stronę www.franciszkanie-warszawa.pl.

– Oddzielamy misję od komercji i koncentrujemy się na rozwoju potencjału stacji – poinformował Dąbski. Jak dodał, stacja koncentruje siły zespołu na budowaniu konkurencyjnej oferty programowej, marketingu i sprzedaży oraz pracami nad drugim kanałem cyfrowej telewizji naziemnej.

Telewizja Puls nadaje od marca 2001 r. Franciszkanie byli jej udziałowcami od chwili przyznania jej koncesji, tzn. od 2004 roku.

W 2007 roku TV Puls dostała pozwolenie na zmianę licencji z wyspecjalizowanej (stanowiącej, że 70 proc. czasu antenowego mają zajmować treści społeczno-religijne) na uniwersalną, dzięki czemu mogła radykalnie zmodernizować swoją ofertę programową.

W latach 2006-2008 mniejszościowym udziałowcem stacji był międzynarodowy koncern medialny News Corporation. Po jego wycofaniu stacja poszukiwała kolejnego inwestora. – Zamrażamy etap poszukiwań inwestora, ponieważ do tej pory nie otrzymaliśmy satysfakcjonującej oferty. Energię całego zespołu, którą w znacznym stopniu poświęcaliśmy na negocjacje i rozmowy, chcemy w 100 procentach przekierować na rozwój obecnego potencjału stacji – podał Dąbski w komunikacie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszkanie wycofali się z Telewizji Puls
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.