Fundacja WOŚP pomoże przy ŚDM 2016

Fundacja WOŚP pomoże przy ŚDM 2016
(fot. Grzegorz Wysocki / Foter / CC BY-SA)
6 lat temu
PAP / ptt

Fundacja WOŚP jest w 90 proc. przygotowana logistycznie do organizacji 21. Przystanku Woodstock - zapewnił we wtorek szef fundacji Jerzy Owsiak. Zapowiedział, że w 2016 roku festiwal odbędzie się w połowie lipca, a nie jak zawsze na przełomie lipca i sierpnia. Owsiak spotkał się we wtorek w Gorzowie Wlkp. z wojewodą lubuskim Katarzyną Osos i przedstawicielami podległych jej służb.

Rozmowy dotyczyły organizacji tegorocznego festiwalu, który odbędzie się w dniach 30 lipca - 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Osos podkreśliła, że dla wojewody i wszystkich służb Przystanek Woodstock jest wielkim przedsięwzięciem organizacyjnym i logistycznym, angażującym tysiące osób. Zauważyła, że mimo skali imprezy jest ona bezpieczna. Poinformowała, że w poprzednich latach w zabezpieczeniu tej imprezy brało udział ok. 2 tys. przedstawicieli różnych służb czuwających nad zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom festiwalu.

- Potencjalne zagrożenie zawsze jest, dlatego musimy być w pełnej gotowości, przedsięwziąć środki, działania. Dlatego zapowiadam, że jak co roku wojewoda powoła zespół do spraw zabezpieczenia tej imprezy masowej i wierzę, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu (…), dobrej współpracy między nami, również i po tym Woodstocku będziemy mogli powiedzieć, że był bezpieczny - powiedziała Osos.

Podczas konferencji szef WOŚP poinformował, że przyszłoroczny 22. Przystanek Woodstock nie odbędzie się - jak dotąd - na przełomie lipca i sierpnia, ale w dniach 14-16 lipca. Powodem zmiany terminu są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie (26-31 lipca), na które ma przyjechać papież Franciszek. - Organizatorzy tego spotkania zwrócili się do nas z prośbą o pomoc logistyczną. Mamy ludzi, którzy są świetnie wyszkoleni i pomysł na to, jak można zabezpieczyć takie miejsce - mówił Owsiak.

Podczas spotkania w urzędzie wojewódzkim Owsiak przekazał sprzęt ratujący i służący do ratowania życia. Lubuska PSP otrzymała od Fundacji WOŚP 50 fantomów do nauki pierwszej pomocy, a ochotnicy - torby ratownicze z zestawami do tlenoterapii. Wśród prezentów były też nosze ortopedyczne.

W tegorocznej edycji festiwalu zaprezentuje się blisko 70 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie. Wystąpią m. in. Black Label Society, Within Temptation, Shaka Ponk, Eluveitie, Congo Natty, Cannailles, Mela Koteluk, Scarecrow, Mrozu, Proletaryat, Voo Voo i Illusion, którego koncert otworzy festiwal.

Przystanek to nie tylko koncerty, ale także szereg wydarzeń towarzyszących, w tym happeningi i spotkania z postaciami polskiej kultury, mediów i polityki w ramach działań Akademii Sztuk Przepięknych. Wśród gości będzie m.in. zwycięzca Rajdu Dakar w kat. quadów Rafał Sonik. W przeddzień oficjalnego otwarcia festiwalu odbędzie się koncert Urszuli, która zaśpiewa m.in. utwory z wydanej w 1996 roku płyty "Biała droga".

Organizatorzy szacują, że w 2014 roku w Woodstock uczestniczyło ok. 750 tys. ludzi, a około 500 tys. mieszkało na terenie festiwalowym. Wśród gości imprezy było ok. 100 tys. obcokrajowców, głównie obywateli Niemiec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Fundacja WOŚP pomoże przy ŚDM 2016
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.