Gdańsk: Spotkanie prezydentów Polski i Włoch

Gdańsk: Spotkanie prezydentów Polski i Włoch
(fot. PAP/Adam Warżawa)
PAP / im

Prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Włoch, Giorgio Napolitano spotkali się w niedzielę w Gdańsku. Prezydenci wraz z małżonkami zjedli obiad w Dworze Artusa; po południu będą wspólnie oglądać mecz Hiszpania-Włochy.

Prezydent Komorowski w towarzystwie żony powitał włoską parę prezydencką na przedprożu Dworu Artusa przy głównym gdańskim deptaku. Powitanie obserwowali zgromadzeni na Długim Targu kibice, głównie z Włoch i Hiszpanii. Pojawieniu się włoskiej pierwszej pary przy fontannie Neptuna towarzyszyły głośne okrzyki aplauzu. Prezydenci podeszli do najbliższej włoskiej grupy kibiców.

Swoją wizytę w Gdańsku Prezydent Włoch rozpoczął od złożenia trójkolorowego wieńca, w barwach włoskiej flagi, pod pomnikiem Poległych Stoczniowców, przed dawną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej. Krótka uroczystość miała skromny charakter i odbyła się w asyście żołnierzy Marynarki Wojennej.

Ceremonię obserwowała kilkunastoosobowa grupa włoskich kibiców, którzy przywitali głowę swojego państwa radosnymi okrzykami.

W obiedzie wydanym przez polskiego prezydenta w Dworze Artusa uczestniczyło ok. 30 osób, m.in. b.prezydent Lech Wałęsa, wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, marszałek województwa Mieczysław Struk i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

DEON.PL POLECA

Ok. godz. 17 pary prezydenckie mają wyjechać na mecz Hiszpania-Włochy, który w niedzielę odbędzie się w Gdańsku.

Prezydent Włoch przybył do Polski z trzydniową wizytą na zaproszenie Bronisława Komorowskiego. W poniedziałek i wtorek Napolitano wraz z żoną spędzi w Warszawie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gdańsk: Spotkanie prezydentów Polski i Włoch
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.