Głosowanie w prawyborach w PO do 26 marca

PAP / mik

Wiceszefowa PO odpowiedzialna za przebieg prawyborów prezydenckich w Platformie Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała we wtorek, że głosowanie w sprawie kandydata Platformy na prezydenta zakończy się 26 marca.

Gronkiewicz-Waltz poinformowała w TVN24, że do 19 marca członkowie PO będą mogli głosować korespondencyjnie, a od 19 marca do 26 marca - przez internet.

Według wcześniejszych informacji, wysyłanie głosów pocztą miało być możliwe do 24 marca, a głosowanie za pośrednictwem sieci - w dniach 20-24 marca. Wyniki miała zatwierdzić Rada Krajowa PO, której posiedzenie planowano na 26 marca.

Jednak, jak we wtorek dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do klubu PO, Rada odbędzie się 27 marca.

Pod koniec tego tygodnia do członków PO zostanie wysłana partyjna gazeta "POgłos", w której znajdą oni kartę do głosowania pocztowego oraz login i hasło do głosowania przez internet.

Gronkiewicz-Waltz poinformowała we wtorek, że komisja wyborcza będzie liczyć 7 osób; oprócz tego działać będzie 4-osobowy "zespół operacyjny, techniczny". Najpierw - jak mówiła - policzone zostaną głosy oddane korespondencyjnie, a następnie te oddane przez internet. Według wiceszefowej PO liczenie głosów internetowych potrwa cały dzień.

Gronkiwicz-Waltz przypomniała, że w prawyborach będą mogli brać udział wyłącznie członkowie Platformy zarejestrowani do 16 lutego.

Kandydatami w prawyborach są: marszałek Sejmu Bronisław Komorowski oraz minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Głosowanie w prawyborach w PO do 26 marca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.