"Wygrała Platforma Obywatelska jako całość"

"Wygrała Platforma Obywatelska jako całość"
"Do ostatniej chwili prawyborczych zmagań zabiegam o każdy głos" (fot. bronislawkomorowski.pl)
PAP / zylka

Marszałek Sejmu, jeden z kandydatów PO na prezydenta Bronisław Komorowski zachęca członków partii do głosowania w prawyborach. "Proszę o oddanie głosu na Platformę Obywatelską" - apeluje Komorowski w specjalnym liście opublikowanym w środę na jego stronie internetowej.

Kampania prawyborcza w PO powoli dobiega końca; w sobotę zostaną ogłoszone wyniki głosowania członków Platformy na dwóch kandydatów: Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego. Przez internet mogą głosować do czwartku do północy, głosowanie korespondencyjne zakończyło się 18 marca. Jak ocenił w środę rzecznik klubu PO Andrzej Halicki, jak dotąd zagłosowało około 20 tys. członków Platformy.

W środę za przedłużeniem - do piątku - głosowania przez internet opowiedział się kontrkandydat Komorowskiego w prawyborach, szef MSZ Radosław Sikorski. Argumentował, że mogłoby się to przyczynić do zwiększenia frekwencji.

- Bez względu na to, kto wygra i będzie miał honor reprezentować Platformę Obywatelską w wyborach prezydenckich, już dzisiaj możemy mieć wspólną satysfakcję z faktu bezspornego: wygrała Platforma Obywatelska jako całość - napisał Komorowski w liście opublikowanym w środę na swojej stronie internetowej.

W opinii Komorowskiego, Platforma pokazała "nie tylko nową formę, atrakcyjną formułę podejmowania w najbardziej demokratyczny sposób decyzji personalnej, ale również zdołała skutecznie skupić uwagę ogromnej części opinii publicznej na swoim programie, działaniach i celach".

Zwrócił też uwagę, że w czasie prawyborów w co najmniej kilkudziesięciu miejscowościach odbyły się spotkania z kandydatami, miało miejsce kilkadziesiąt konferencji prasowych oraz dwie wielkie publiczne debaty: w Katowicach i w Warszawie. Jak dodał, rozesłano dziesiątki tysięcy egzemplarzy materiałów informacyjno-promocyjnych, a "stacje telewizyjne, rozgłośnie radiowe, prasa i internet szeroko informowały o wszystkim, co działo się w ramach platformianych prawyborów".

- To wszystko stanowi ogromny polityczny kapitał istotnie zwiększający nasze szanse w zbliżających się jesiennych wyborach prezydenckich i samorządowych. Musimy razem ten kapitał pomnożyć i wykorzystać poprzez wspólną pracę, ale przede wszystkim poprzez wzięcie udziału w samym akcie głosowania. Zachęcam więc i proszę o oddanie głosu na Platformę Obywatelską. Do ostatniej chwili prawyborczych zmagań zabiegam o każdy głos, który może paść na mnie - napisał marszałek Sejmu.

Podziękował także za wszystkie głosy oddane do tej pory i "za wszystkie wyrazy sympatii oraz poparcia, z którymi się spotkał". "Stanowią one nie tylko źródło wielkiej satysfakcji, ale i wielkiego zobowiązania" - dodał.

W prawyborach mogą brać udział wyłącznie członkowie Platformy zarejestrowani do połowy lutego tego roku (czyli do ogłoszenia decyzji o przeprowadzeniu prawyborów). Jest ich około 46 tysięcy.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone na posiedzeniu Rady Krajowej Platformy 27 marca. Wszyscy członkowie PO (zarejestrowani w centralnym rejestrze partyjnym do 16 lutego 2010 r.) otrzymywali pocztą kartę do głosowania korespondencyjnego, a także hasło do specjalnej strony internetowej. Głosować można tylko raz: albo pocztą, albo przez internet.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Wygrała Platforma Obywatelska jako całość"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.