"Górnicy wnieśli wkład w dzieło naszej wolności"

"Górnicy wnieśli wkład w dzieło naszej wolności"
(fot. jgraczynski / flickr.com)
PAP / slo

Życzenia bezpiecznej pracy i zawodowego spełnienia złożył górnikom z okazji Barbórki prezydent Bronisław Komorowski. Polska zawdzięcza wiele górnikom - wnieśli Państwo wkład w dzieło naszej wolności - napisał w liście do górników prezydent.

W liście zamieszczonym na swojej stronie internetowej prezydent zapewnił też o pamięci dla ofiar strajku w kopali Wujek z 1981 r.

Bronisław Komorowski wyraził wdzięczność za pracę górników. Jak zaznaczył, jest to praca ciężka, odpowiedzialna i często ryzykowna, która wymaga "profesjonalnych umiejętności, niezłomnego charakteru i prawdziwego hartu ducha".

"Polska zawdzięcza wiele górnikom - wnieśli Państwo wkład w dzieło naszej wolności" - napisał.

"W 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego i wydarzeń Grudnia 1981, pochylam głowę przed zasługami tysięcy, którzy stawili opór autorytarnej władzy, uczestnicząc w górniczych strajkach i protestach" - napisał.

DEON.PL POLECA

"Bronili Państwo dokonań Solidarności, swobód obywatelskich i praw pracowniczych z ogromną ofiarnością. Dziewięciu górników z kopalni Wujek zapłaciło w tych zmaganiach o wolną Polskę cenę najwyższą - własnego życia. Pamiętamy i zawsze będziemy pamiętać" - zapewnił prezydent.

Prezydent złożył górnikom życzenia bezpiecznej pracy, zawodowego spełnienia, pomyślności, radosnego przeżywania ich święta, a także szczęścia w ich rodzinach i domach.

Z okazji święta górników - Barbórki - prezydent odwiedzi w niedzielę podlubelską kopalnię Bogdanka, która jako pierwsza w tej branży trafiła na giełdę. Kilka miesięcy temu dołączyła do niej inna górnicza firma - Jastrzębska Spółka Węglowa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Górnicy wnieśli wkład w dzieło naszej wolności"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.