Gowin: chcemy dać możliwość wprowadzenia egzaminów wstępnych na studia

Gowin: chcemy dać możliwość wprowadzenia egzaminów wstępnych na studia
(fot. PAP / Jacek Bednarczyk)
PAP / ml

Chcemy dać uczelniom możliwość wprowadzenia egzaminów wstępnych na studia; w procesie rekrutacji będzie musiał być uwzględniany także wynik matur - powiedział we wtorek szef resortu nauki Jarosław Gowin.

Podczas konferencji prasowej po wystąpieniu na Narodowym Kongresie Nauki Jarosław Gowin zapowiedział, że jego resort chce dać uczelniom możliwość wprowadzenia egzaminów wstępnych.

"Czy któraś z uczelni z tego skorzysta? - zobaczymy. Na razie są pojedyncze sygnały, że są takie uczelnie, które w trosce o odpowiednią selekcję kandydatów, zwłaszcza na takie najbardziej elitarne kierunki studiów, chciałyby z takiej możliwości skorzystać" - powiedział.

Równocześnie Gowin zaznaczył, że w procesie rekrutacji uczelnia będzie musiała uwzględniać także wynik matur. Za wyniki matur będzie można uzyskać łącznie nie mniej, niż 50 proc. uzyskanych punktów.

Gowin zapewnił również, że na uczelniach zostanie utrzymany tzw. system boloński. Jak jednak dodał, po wyłonieniu grupy tzw. uczelni badawczych, uczelnie z tej grupy "będą miały swobodę w określaniu trybu studiów".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gowin: chcemy dać możliwość wprowadzenia egzaminów wstępnych na studia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.