Gowin: nowy projekt ustawy antyaborcyjnej trafi pod obrady Sejmu

Gowin: nowy projekt ustawy antyaborcyjnej trafi pod obrady Sejmu
(fot. PAP/Jacek Bednarczyk)
4 lata temu
PAP / kk

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że projekt ustawy antyaborcyjnej jeszcze w tej kadencji trafi do Sejmu. Poprę zakaz aborcji ze względów eugenicznych; to że dziecko jest chore, nie jest powodem, by pozbawiać je życia - mówił. Na pewno nie poprę całkowitego zakazu aborcji - dodał.

Jarosław Gowin w środę w Radiu Kraków podkreślił, że jeszcze w tej kadencji pod obrady Sejmu trafi projekt dot. ustawy antyaborcyjnej.

"Ja mam stanowisko niezmienne: na pewno poprę zakaz aborcji ze względów eugenicznych. To, że dziecko jest chore, nie jest powodem do tego, żeby pozbawiać je życia. Natomiast na pewno nie poprę całkowitego zakazu aborcji" - oświadczył wicepremier.

Minister nauki zaznaczył, że w takich sprawach, jak aborcja decyduje zasada wolności sumienia i tu każdy poseł będzie głosował tak, jak dyktuje mu jego sumienie.

"Na pewno będą tacy, również w mojej partii, którzy się opowiedzą za całkowitym zakazem aborcji, być może zdarzy się ktoś, kto będzie głosował przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej - jeszcze raz podkreślam - w tych sprawach nie może być dyktatu partii" - zaznaczył minister Gowin.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gowin: nowy projekt ustawy antyaborcyjnej trafi pod obrady Sejmu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.