"GPC": Ponowny wniosek ws. biegłego z USA

"Gazeta Polska Codziennie" / PAP / pz

Senator Beata Gosiewska złoży w poniedziałek kolejny wniosek do szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk. Jerzego Artymiaka o zgodę na zbadanie przez prof. Michaela Badena z USA ciała jej męża Przemysława Gosiewskiego, ustaliła "Gazeta Polska Codziennie".

- Sprawa jest trudna, ponieważ ekshumacja odbywa się z urzędu, na wniosek prokuratury, ale mam nadzieję, że płk Artymiak przychyli się do mojej prośby, powiedziała gazecie Gosiewska. Tak samo z urzędu śledczy dokonają ekshumacji prof. Janusza Kurtyki, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Po ekshumacji ciała zostaną przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, dysponującego najlepszymi w Polsce urządzeniami do diagnostyki tomograficznej. Następnie szczątki trafią do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu; tam zbada je zespół biegłych.

Rodzina Przemysława Gosiewskiego chciała, by do zespołu biegłych dołączył prof. Michael Baden - światowej sławy patolog. W wywiadzie dla "GPC" powiedział on m.in., że badanie ciała nawet po dwóch latach od zgonu jest w stanie wykazać, czy ofiara zmarła przed uderzeniem samolotu o ziemię oraz czy na pokładzie nastąpił wybuch.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"GPC": Ponowny wniosek ws. biegłego z USA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.