Będzie ekshumacja zwłok P. Gosiewskiego

Będzie ekshumacja zwłok P. Gosiewskiego
Przemysław Gosiewski był wśród 96 osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku w tragicznej katastrofie pod Smoleńskiem. (fot. Jarosław Kruk / Wikimedia Commons)
7 lat temu
PAP / slo

Senator PiS Beata Gosiewska poinformowała w piątek, że w przyszłym tygodniu odbędzie się ekshumacja zwłok jej męża, posła PiS Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

- Byłam przekonana do słuszności tego kroku po katastrofie. Ja złożyłam wniosek trzy miesiące po katastrofie widząc, że te czynności nie przebiegały prawidłowo w Rosji. Natomiast ten wniosek ciągle pozostaje bez rozpoznania. W tym momencie prokuratura zarządziła ekshumację niejako z urzędu, nie zwracając uwagi na mój wniosek - powiedziała Gosiewska w TVN24.

Poinformowała, że została wezwana do prokuratury. - Panowie mnie poinformowali, że w takim to a takim terminie zamierzają wykonać ekshumację. Jest to dla mnie naprawdę takie nieludzkie - mówiła Gosiewska. Nie chciała zdradzić dokładnego terminu, w którym prokuratura zamierza przeprowadzić ekshumację.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Będzie ekshumacja zwłok P. Gosiewskiego
Komentarze (14)
P
POlszewia
16 marca 2012, 20:24
Czyżby polska prokuratura była już absolutnie zależna od rosjan? Dlaczego nie chce niezależnego biegłego wysokiej klasy z zaprzyjaźnionego państwa? Przecież powinno jej zależeć na bezstronnym orzecznictwie po przeprowadzeniu sekcji zwłok w tak pryncypialnej i bezwzględnie ważnej dla wszystkich Polaków sprawie. Czyżby chciała udowodnić, że musi ona też mataczyć w tej j.w. napisałem prestiżowej sprawie, a gdzie prawo polskie, złamane - przecież wszystkie sekcje zwłok powinny być przeprowadzone tuż po sprowadzeniu zwłok ofiar do kraju. Prokuratorzy też za to jeszcze poniosą odpowiedzialność nie tylko moralną, ale i karną, przecież złamali polskie prawo, uznając wyższość rosyjskiego prawa zabraniającego otwieranie trumien i przeprowadzenie sekcji zwłok. Panie parulski, co z twoim sumieniem i odpowiedzialnością,komu podlegasz? 
F
fotoamator
16 marca 2012, 19:45
Apeluję aby, jeśli ktoś może to uczynić, udał się na cmentarz i obejrzał oraz sfotografował dokładnie grób Przemysława Gosiewskiego. W odniesieniu do ostatnich informacji o ekshumacji (planowanej rzekomo) a także o odmowie udziału niezależnego biegłego, oraz nieoficjalnych informacji o przeprowadzonej już sekcji zwłok - sprawa jest bardzo ważna. Istotne są szczegóły - czy nie ma świeżych śladów otwierania grobowca, świeżych łączeń płyt nagrobnych itp. Po tym jak dziś np. na Onet.pl płatni bolszewiccy opluwacze obrzucili Wdowę hektolitrami pomyj i plwocin, setkami wyzwisk z tymi najgorszymi włącznie, to widmo fachowej sekcji przeprowadzonej przez czołowego anatomopatologa z USA poraziło wręcz sprawców zbrodni - uruchomili machinę infamii na skale jakiej już dawno nie było
A
anonim
16 marca 2012, 18:58
Prokuratura nie chce niezależnego biegłego ! Z OSTATNIEJ CHWILI! Wojskowa prokuratura nie zgadza się na udział amerykańskiego patologa Michaela Badena w ekshumacji zwłok śp. Przemysława Gosiewskiego i na jego obecność podczas sekcji zwłok.  - Właśnie otrzymałam informację, że prokuratura odrzuciła nasz wniosek - mówi Beata Gosiewska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim. Amerykanin Michael Baden to jeden z najwybitniejszych patologów sądowych, który brał udział m.in. w badaniach zwłok prezydenta Johna F. Kennedy’ego, Ryszarda Kuklińskiego czy badaniach szczątków cara Mikołaja II.Wysłuchanie ws. katastrofy smoleńskiej w Brukseli. 28 marca w Parlamencie Europejskim (PE) odbędzie się kolejne wysłuchanie publiczne ws. katastrofy smoleńskiej. Celem wysłuchania będzie przedstawienie nowych faktów dotyczących śledztwa i okoliczności katastrofy. Antoni Macierewicz zapowiedział złożenie w związku z katastrofą zawiadomienia do prokuratury przeciwko niektórym urzędnikom MSZ. Ciekawe, czy w związku z wysłuchaniem przez PE, prokuratura odważy się przeprowadzić planowe ekshumacje i sekcje Wicepremiera RP - Przemysława Gosiewskiego i Prezesa IPN - Janusza Kurtyki? Czym uzasadnią odrzucenie wniosku Senatora RP - Pani Małgorzaty Gosiewskiej i jej pełnomocnika oraz lekceważenie Sejmowej Komisji? Czy ci panowie nie zdają sobie sprawy, że PARODIA SEKCJI=PROFANACJA!
A
APEL
16 marca 2012, 17:24
Apel Polaków do Obywateli Europy i Świata Bardzo ważne, bardzo potrzebne! Apel Polaków do Obywateli Europy i Świata. “Każdy ma prawo do rzetelnego śledztwa”. Ten Apel, przygotowany przez Solidarnych 2010, jest specjalnie napisany dla osób które kompletnie nie orientują się – słyszały tylko, że spadł samolot kiedyś z polskim prezydentem i że “były naciski”. Ten Apel w pigułce podaje podstawowe fakty, ale także – co ważne – cały kontekst! Prosimy zwłaszcza o wysyłanie znajomym za granicą linku do wersji angielskiej. http://www.xami.pl/1016/apel-polakow-do-obywateli-europy-i-swiata.html
C
cisło
16 marca 2012, 15:56
Wobec ujawnienia szeregu nieprawidłowości w prowadzonym śledztwie a mianowicie : 1. nie wykazaniu dostatecznej staranności przez prokuratorów wojskowych w zabezpieczeniu dowodów na miejscu katastrofy smoleńskiej bo faktem jest, że część z nich została rozgrabiona, 2. braku skuteczności w odebraniu rosjanom dwowodów w postaci rejestratorów dźwięku z kokpitu samolotu; 4. brak skuteczności w uzyskaniu od rosjan przesłuchań załogi wieży nawigacyjnej w Smoleńsku oraz rejestratorów dźwięku i obrazu z tej wieży, 3. manipulacji związanej z wyborem zakładu medycyny sądowej w przedmiocie sekcji zwłok Zb. Wassermana, 4. nieuzasadniona odmowa udziału niezależnego patologa w zapowioadanej sekcji zwłok śp. posła Gosiewskiego, 5. nieuzasadnione zarzuty wobec prokuratora Pasionka, pomówienie go o współpracę z obcym wywiadem, bezpodstyawne oszczerstwo prok. Pasionka przez szefa prokuratury wojskowej o niedbalstwo, pijaństwo etc., 6. bulwersujące zachowanie prokuratora (samopostrzelenie) związane ze sledztwem, Wynika z powyższego, że prokuratorzy, którzy prowadzą to śledztwo są niezorganizowani i nieudolni. W związku z powyższym w/w winni być odsunięci od śledztwa, które winno być przekazane do dyspozycji Prokuratorowi Generalnemu.
B
bagiera
16 marca 2012, 15:40
Co to znaczy: prokuratura nie pozwala?! Rodziny zmarłych mają do tego święte prawo i tyle! Gdzie my żyjemy?!!!Czy my naprawdę żyjemy już w "zaborze"? Jeżeli POstbolszewicy nie zgodzą się na zagranicznych biegłych- to będzie to kolejny czytelny znak dla nas, żeby skończyć z tą bandą zdrajców i morderców !!!
!
!!!
16 marca 2012, 15:25
Prokuratura nie chce niezależnego biegłego !  Z OSTATNIEJ CHWILI! Wojskowa prokuratura nie zgadza się na udział amerykańskiego patologa Michaela Badena w ekshumacji zwłok śp. Przemysława Gosiewskiego i na jego obecność podczas sekcji zwłok. - Właśnie otrzymałam informację, że prokuratura odrzuciła nasz wniosek - mówi Beata Gosiewska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim. Amerykanin Michael Baden to jeden z najwybitniejszych patologów sądowych, który brał udział m.in. w badaniach zwłok prezydenta Johna F. Kennedy’ego, Ryszarda Kuklińskiego czy badaniach szczątków cara Mikołaja II.
PA
pisowski aktywista
16 marca 2012, 14:42
Ważne, ze teraz działa na korzyść PIS i żaden z forumowych pisowskich aktywistów słówka złego o niej nie powie. Powie powie. Jest za szczupła. Ale kto to w ogóle jest, ta pani Gosiewska, że może działać na korzyść PiS? Jakaś minister, prezydent? A, to ona pewnie jest winna temu, że mamy stadiony zamiast gospodarki, emerytur i infrastruktury kolejowej czy drogowej? O niedobra. Niby za PiS, a realizuje program PO: "psujta co chceta".
jazmig jazmig
jazmig jazmig
16 marca 2012, 11:44
Rozumiem, że są powody do takiego działania, bo eskhumacja dla najbliższych na pewno nie jest żadną przyjemnością  Ekshumacja jest kaprysem bezczelnej złodziejki. Najpierw ukradła męża prawowitej żonie, a terazrobi demonstracje, aby tylko zaistnieć w mdiach. To jest typowa hiena, żerująca na trupach. Fuj!
MF
mamy fajny rząd
16 marca 2012, 10:59
Przypomina mi się wypowiedź w Sejmie pani minister Kopacz, która jednoznacznie twierdziła, że został przekopany do metra w głąb każdy skrawek ziemi w miejscu katastrofy, a potem przygodni ludzie znajdowali tam (bez kopania) kawałki ludzkich ciał. (Co śmieszniejsze, w stenogramach sejmowych podobno zmieniono zapis tej wypowiedzi tak żeby jej sens był inny.) Po tej swojej słynnej wypowiedzi pani Krętacz zmieniła nazwisko.
D
Dami
16 marca 2012, 10:53
Rozumiem, że są powody do takiego działania, bo eskhumacja dla najbliższych na pewno nie jest żadną przyjemnością (co sugeruje jakistamwyborczyadam). Z wypowiedzi niektórych osób zainteresowanych w mediach słyszałem, że czytali oni wyniiki sekcji zwłok w których ich krewnym przypisywano np. inny wzrost, trwałe zmiany na skórze, których nie mieli. Jak to jest możliwe skoro podobno każdy kawałek ludzkiego ciała z miejsca katastrofy smoleńskiej był przebadany przez ekspertów radzieckich nowoczesnymi metodami genetyki przy ścisłej współpracy ekspertów polskich?! Czyżby badania DNA nie były wiarygodne? Przypomina mi się wypowiedź w Sejmie pani minister Kopacz, która jednoznacznie twierdziła, że został przekopany do metra w głąb każdy skrawek ziemi w miejscu katastrofy, a potem przygodni ludzie znajdowali tam (bez kopania) kawałki ludzkich ciał. (Co śmieszniejsze, w stenogramach sejmowych podobno zmieniono zapis tej wypowiedzi tak żeby jej sens był inny.)
Bogusław Płoszajczak
Bogusław Płoszajczak
16 marca 2012, 10:52
Koszt uwietrzenia w rosyjskie wyniki badań może być faktycznie znaczny. Koszt ekshumacji jest tu chyba najmniejszym kosztem!
ADAM JAKIS
ADAM JAKIS
16 marca 2012, 10:33
Ministrowie i posłowie też powinni płacić z własnej kieszeni za ekspertyzy, a nie z kieszeni podatników. Tusk tyle mówił o tanim państwie...
A
adamjajkis
16 marca 2012, 09:00
Oczywiście, prokuratura występuje o ekshumacje a zainteresowani płacą - jak nie zapłacą to ekshumacji nie bedzie i tak powinno byc we wszystkich postępowaniach! Występujsz z powództwem przeciwko złodzijowi, lekarzowi, wójtowi, ministrowi , Państwu? Prokuratura stewierdza - są podstawy do zbadania czy nie doszło do przestępstwa. Powód opłaca (z góry) koszty działań prokuratury! spiew radosnych przestępców: Adamajkis! Adamajkis! Naszym przyjacielem jest!

Skomentuj artykuł

Będzie ekshumacja zwłok P. Gosiewskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.