Będzie ekshumacja zwłok P. Gosiewskiego

Będzie ekshumacja zwłok P. Gosiewskiego
Przemysław Gosiewski był wśród 96 osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku w tragicznej katastrofie pod Smoleńskiem. (fot. Jarosław Kruk / Wikimedia Commons)
PAP / slo

Senator PiS Beata Gosiewska poinformowała w piątek, że w przyszłym tygodniu odbędzie się ekshumacja zwłok jej męża, posła PiS Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

- Byłam przekonana do słuszności tego kroku po katastrofie. Ja złożyłam wniosek trzy miesiące po katastrofie widząc, że te czynności nie przebiegały prawidłowo w Rosji. Natomiast ten wniosek ciągle pozostaje bez rozpoznania. W tym momencie prokuratura zarządziła ekshumację niejako z urzędu, nie zwracając uwagi na mój wniosek - powiedziała Gosiewska w TVN24.

Poinformowała, że została wezwana do prokuratury. - Panowie mnie poinformowali, że w takim to a takim terminie zamierzają wykonać ekshumację. Jest to dla mnie naprawdę takie nieludzkie - mówiła Gosiewska. Nie chciała zdradzić dokładnego terminu, w którym prokuratura zamierza przeprowadzić ekshumację.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Będzie ekshumacja zwłok P. Gosiewskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.