Grad decyduje, kto może wykładać na studiach?

Grad decyduje, kto może wykładać na studiach?
Minister skarbu Aleksander Grad (fot. platforma.org)
"Nasz Dziennik" / PAP / pz

Minister skarbu Aleksander Grad dyktuje organizatorom wykładów na Warszawskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, kogo nie mogą na nie zaprosić. Z listy wykładowców skreślono finansistę dr. Cezarego Mecha - donosi "Nasz Dziennik".

- Potwierdzam, że dr Mech został skreślony przez ministerstwo z listy wykładowców - przyznała Mariola Pękala Piekarska, koordynator programu ze strony Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Na pytanie o przyczyny skreślenia odparła krótko: "Donator nie uzasadnia decyzji".

Ministerstwo Skarbu Państwa, które dotuje wykłady i szkolenia w ramach programu "Akcjonariat Obywatelski", zastrzegło w umowie z Federacją, że wykładowcy i materiały muszą być z nimi konsultowane. - Donator, czy to będzie ministerstwo, czy NBP lub RPO, zawsze zatwierdza wykładowców - mówi prezes Federacji UTW Wiesława Borczyk.

Decyzja o wykreśleniu dr. Cezarego Mecha z listy wykładowców kompletnie zaskoczyła władze Warszawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Jestem zrozpaczona. Nigdy dotychczas się nie zdarzyło, aby zakwestionowano mi wykładowcę, zwłaszcza że w tym wypadku chodzi o tak znakomitego fachowca w dziedzinie finansów i rynku kapitałowego - mówi prezes Warszawskiego UTW Anna Jędrychowska.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Grad decyduje, kto może wykładać na studiach?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.