IMGW: nadchodzą upały, kulminacja w środę - miejscami 35 stopni

IMGW: nadchodzą upały, kulminacja w środę - miejscami 35 stopni
(fot. depositphotos.com)
2 lata temu
PAP / ml

Nadchodzą upały, których kulminacja nastąpi w środę; wtedy temperatura powietrza miejscami może wzrosnąć nawet do 35 stopni - informuje IMGW. Zgodnie z prognozami Instytutu już we wtorek Opolszczyzna i Dolny Śląsk mogą być objęte alertem drugiego stopnia przed upałem.

Oprócz tego Instytut prognozuje wydanie alertu pierwszego stopnia przed upałem dla województw śląskiego i lubuskiego. W środę alert pierwszego stopnia może zostać rozszerzony na południowo-wschodnią część Polski - ma objąć województwa: małopolskie, podkarpackie oraz świętokrzyskie.

W komunikacie prasowym Instytut przypomina, że w poniedziałek temperatura powietrza na południowym zachodzie miejscami wyniesie 29 st., a na pozostałym obszarze wyniesie przeważnie od 24 st. do 27 st. We wtorek ma być jeszcze cieplej, na południowym zachodzie już upalnie - temperatury mogą wynieść ok. 32 st. Kulminacja upału nastąpi w środę, kiedy na zachodzie i południu temperatura powietrza miejscami wzrośnie do ok. 35 st.

IMGW podkreśla, że pogoda będzie wpływać niekorzystnie na sytuację hydrologiczną. Do czwartku prognozowane są głównie stabilizacja oraz spadki stanu wody na rzekach w Polsce. Na niektórych stacjach, w szczególności w woj. wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim i śląskim przepływy są poniżej poziomu tzw. średniego niskiego, co jest oznaką suszy hydrologicznej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

IMGW: nadchodzą upały, kulminacja w środę - miejscami 35 stopni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.