IMGW: Przez Polskę przejdą w weekend burze z gradem. Gdzie najbardziej uważać?

IMGW: Przez Polskę przejdą w weekend burze z gradem. Gdzie najbardziej uważać?
Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie obowiązujące do soboty rana. Najbardziej narażone są województwo małopolskie, śląskie oraz warmińsko-mazurskie.

Od piątkowego popołudnia do soboty rana obowiązuje dla Małopolski ostrzeżenie meteorologiczne przed burzami z gradem. IMGW wydał alert w piątek rano. Zgodnie z komunikatem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, burzom miejscami będzie towarzyszyć grad, silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 proc. W piątek, do godz. 20, w województwie wciąż obowiązuje ostrzeżenie przed upałami. Według prognoz temperatura w cieniu może osiągnąć 33 stopnie Celsjusza.

Ostrzeżenia przed burzami z gradem, obejmujące zachodnie i południowe obszary woj. śląskiego, wydało w piątek Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. Burz w całym regionie należy spodziewać się między godz. 13. w piątek, a 4. w sobotę; towarzyszyć im mogą silne porywy wiatru. Nadal regionu dotyczą w piątek ostrzeżenia przed upałami – do godz. 20. Ostrzeżenia drugiego stopnia wskazują na temperatury maksymalne w dzień od 29 stopni Celsjusza do 33 stopni. Od piątkowego wieczora pogoda ma się już zmieniać.

Również na Warmii i Mazurach zapowiada się kolejny weekend z upałami sięgającymi 31-33 stopni Celsjusza, ale od niedzieli nie będzie już tak gorąco. Spodziewane są przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W całym regionie obowiązują do soboty ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami, a dla powiatu iławskiego, nowomiejskiego, elbląskiego i Elbląga również ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

IMGW: Przez Polskę przejdą w weekend burze z gradem. Gdzie najbardziej uważać?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.