"IPN nie chce informacji o zbrodniach z 1940 r."

"IPN nie chce informacji o zbrodniach z 1940 r."
„Gazeta Polska Codziennie” / PAP / slo

Wciąż nie wiemy, gdzie pochowano ok. 6 z 21 tysięcy polskich oficerów zamordowanych z rozkazu Stalina w 1940 r., pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Mimo to pion prokuratorski IPN, odrzucił wniosek rodzin pomordowanych o przesłuchanie osoby posiadającej wiedzę na temat nieznanych do tej pory okoliczności śmierci polskich jeńców w Kazachstanie w 1940 r, ujawnia gazeta.

Prokuratorzy nie chcą przesłuchać emerytowanego funkcjonariusza służb Piotra Wrońskiego, który twierdzi, że podczas swojej pracy w UOP w latach 1989-1993 posiadł wiedzę o okolicznościach przetrzymania, zamordowania oraz pochowania w zbiorowych mogiłach czterech tysięcy Polaków.

- Analiza zgromadzonego dotychczas materiału dowodowego w sprawie zbrodni katyńskiej, a także wyniki badań historycznych nie wskazują na istnienie w Kazachstanie obozów jenieckich - stwierdziła prokurator Małgorzata Kużniar-Plota, która prowadzi śledztwo katyńskie od 11 lat.

- To kolejny dowód na postępującą obstrukcję pionu prokuratorskiego IPN. Prokuratorzy są zrutynizowani, leniwi intelektualnie, niezdolni to twórczego podejścia do sprawy, komentuje ekspert ds. bezpieczeństwa Piotr Woyciechowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"IPN nie chce informacji o zbrodniach z 1940 r."
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.