Jaka pogoda będzie jesienią i zimą? Prognozy są jednoznaczne

Jaka pogoda będzie jesienią i zimą? Prognozy są jednoznaczne
(fot. unsplash.com / IMGW)
wiadomosci.gazeta.pl / imgw.pl / df

Według prognoz zaprezentowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, temperatury od listopada 2020 do stycznia 2021 są w dużej mierze "powyżej normy".

IMGW pisze na Twitterze:

Listopad-Średnia miesięczna temperatura na przeważającym obszarze kraju „powyżej normy" Grudzień-W całej Polsce średnia miesięczna „powyżej normy” Styczeń-Średnia miesięczna temperatura, na obszarze całego kraju „w normie” lub „powyżej normy”

Co to znaczy to "powyżej normy"? Jak czytamy na wiadomosci.gazeta.pl, oznacza to, że listopad będzie cieplejszy od co najmniej 20 obserwowanych listopadów w latach 1991-2010. 

Szczegóły prognoz wskazują, że w listopadzie temperatura w normie będzie głównie na wschodzie, natomiast miesięcznej średniej temperatury w klasie „powyżej normy” można się spodziewać w rejonie: Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Torunia, Opola, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Koszalina i Zakopanego, a w górnej granicy klasy „w normie” w rejonie: Warszawy, Katowic, Łodzi, Lublina, Białegostoku, Olsztyna, Rzeszowa i Suwałk. 

(fot. IMGW)(fot. IMGW)

W grudniu średnie temperatury w grudniu będą na niemal całym obszarze kraju w klasie „powyżej normy”. Średnie temperatury „w normie” przewiduje się miejscami w południowo-zachodniej i północno-wschodniej Polsce.

(fot. IMGW)(fot. IMGW)

W styczniu 2021, według modelu IMGW-Bayes, średnie temperatury w styczniu będą na niemal całym obszarze kraju w klasie „powyżej normy”. Średnie temperatury „w normie” przewiduje się miejscami w województwie śląskim, małopolskim, podkarpackim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

(fot. IMGW)(fot. IMGW)

Zobacz całość opracowania >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bartosz Bartosik, Adam Bodnar
27,93 zł
39,90 zł

Obywatel PL to Ty

  • Czy nasza demokracja jest zagrożona?
  • Skąd w nas tyle podziałów?
  • W którą stronę zmierza reforma sądownictwa?
  • Kim są najbardziej wykluczone osoby?

O coraz mocniejszych pęknięciach w społeczeństwie, próbach manipulacji Polakami i...

Skomentuj artykuł

Jaka pogoda będzie jesienią i zimą? Prognozy są jednoznaczne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.