Jarosław Gowin: dostałem od PiS propozycję...

Jarosław Gowin: dostałem od PiS propozycję...
Jeżeli nie ja, piłka przejdzie na stronę Prawa i Sprawiedliwości, w tej chwili rozważanych jest dwóch kandydatów. Myślę, że każdy z nich ma szanse powalczyć o prezydenturę w Krakowie - mówi Jarosław Gowin (źr. Polska Razem / youtube.pl)
5 lat temu
PAP / drr

Mam od władz Prawa i Sprawiedliwości propozycję kandydowania na prezydenta Krakowa w jesiennych wyborach samorządowych - powiedział w piątek Jarosław Gowin. Dodał, że decyzja, czy będzie kandydował, zapadnie w przyszłym tygodniu.

"To propozycja oficjalna" - powiedział Gowin w TVN24. Jak mówił, rozmawiał na ten temat bezpośrednio z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Ostateczne decyzje w sprawie jego kandydowania mają zapaść w przyszłym tygodniu.

"Jeżeli nie ja, piłka przejdzie na stronę Prawa i Sprawiedliwości, w tej chwili rozważanych jest dwóch kandydatów. Myślę, że każdy z nich ma szanse powalczyć o prezydenturę w Krakowie" - zaznaczył.

Były minister sprawiedliwości przekonywał, że ma pomysł na zarządzanie Krakowem. "Uważam, że Kraków jest szalenie zadłużony, tam trzeba zacząć od oszczędności, od redukcji przerostów biurokratycznych" - mówił Gowin.

19 lipca PiS, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i kierowana przez Gowina Polska Razem podpisały porozumienie polityczne w sprawie wspólnego startu w wyborach i poparcia jednego kandydata na prezydenta. Obecnie toczą się rozmowy nowej koalicji w sprawie wyborów samorządowych i popieranych przez nią kandydatów na prezydentów największych miast.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jarosław Gowin: dostałem od PiS propozycję...
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Jarosław Gowin: dostałem od PiS propozycję...
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.