Jechała na hulajnodze i nie ustąpiła pierwszeństwa. Kobieta z obrażeniami głowy w szpitalu

Jechała na hulajnodze i nie ustąpiła pierwszeństwa. Kobieta z obrażeniami głowy w szpitalu
Fot. Lubuska Policja / Youtube
Lubuska Policja / kb

Lubuska Policja opublikowała na swoim profilu na Facebooku nagranie, na którym widać jak jadąca na hulajnodze kobieta taranuje pieszego. Policja tłumaczy i przypomina, kto w tej sytuacji złamał przepisy i jak zapobiegać podobnym zdarzeniom. 

Do wypadku doszło w Zielonej Górze. Zarejestrowały je kamery miejskiego monitoringu. Zielonogórscy policjanci proszą kierujących pojazdami i pieszych o rozwagę na drogach oraz szczególną ostrożność na skrzyżowaniach, a także w rejonach przejść dla pieszych.

Zielona Góra. Zderzenie pieszej z kierującą hulajnogą 

"Szczególną prośbę o ostrożność kierujemy do pieszych i użytkowników hulajnóg, ponieważ w poniedziałek (12 września) doszło do wypadku z udziałem właśnie kierującej hulajnogą i pieszej" - napisano na na profilu facebookowym Lubuskiej Policji.

Wieczorem na ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze doszło do zderzenia kierującej hulajnogą i pieszej wchodzącej na przejście. Kobieta upadła i uderzyła głową o asfalt, a w konsekwencji ze złamaniem kości trafiła do szpitala. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy i sprawa trafi do sądu.

DEON.PL POLECA


Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przypominają o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg. "Pieszych prosimy, aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę. Pamiętajmy, że nawet jeśli pieszy ma pierwszeństwo, to powinien przede wszystkim dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo bo w zderzeniu z jakimkolwiek pojazdem: samochodem, rowerem czy właśnie hulajnogą, pieszy odnosi poważniejsze obrażania" - napisano na Facebooku.

"Użytkownikom hulajnóg przypominamy: - limit prędkości na ścieżce lub jezdni (jeżeli dozwolone jest poruszanie hulajnóg na niej, czyli brak jest ścieżki dla rowerów, a wszystkim innym pojazdom na jezdni wolno jechać z prędkością maksymalną 30 kilometrów na godzinę) to 20 kilometrów na godzinę" - dodano.

Poniżej nagranie, które opublikowała policja.

Źródło: Lubuska Policja / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Skomentuj artykuł

Jechała na hulajnodze i nie ustąpiła pierwszeństwa. Kobieta z obrażeniami głowy w szpitalu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.