"Jestem gotowy do współpracy ze wszystkimi"

"Jestem gotowy do współpracy ze wszystkimi"
(fot. PAP/Leszek Szymański)
PAP / pz

Jest we mnie gotowość dalszego działania i współdziałania ze wszystkimi, także z Donaldem Tuskiem, we wszystkich sprawach, które służą Polsce - powiedział Jarosław Gowin dziennikarzom niedługo po ogłoszeniu wyników wyborów szefa PO, w których przegrał z Tuskiem.

W rozmowie ze stacjami telewizyjnymi odnosząc się do pojawiających się w PO dotąd głosów, że powinien zostać usunięty z patii i że zasłużył na karę, głosując przeciwko rządowej ustawie dotyczącej zawieszenia progu ostrożnościowego, Gowin przyznał, że zasłużył na karę.

"Zasłużyłem na karę. Złamałem dyscyplinę w dobrej sprawie i jestem - może +dumny+ to za dużo powiedziane - ale jestem przekonany, że zrobiłem dobrze, łamiąc tę dyscyplinę. Słusznie powinna mnie spotkać kara" - powiedział.

Jak zaznaczył, osobna spraw to zapowiadany wniosek posła PO Andrzeja Biernata o wykluczenie go z Platformy.

"Nie widzę do tego żadnych podstaw. Andrzej Biernat jest bliskim współpracownikiem Donalda Tuska. Z jednej strony pan premier wyciąga rękę do współpracy; z drugiej jego otoczenie zapowiada złożenie wniosku o zdymisjonowanie mnie" - powiedział Gowin.

Jak dodał, musi to przemyśleć i zapewnił, że na zapowiadanej już wcześniej konferencji prasowej w piątek o godz. 13. będzie miał już gotowe odpowiedzi m.in. w tej kwestii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Jestem gotowy do współpracy ze wszystkimi"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.