Już ponad 50 proc. miejsc w szpitalach tymczasowych jest zajętych. Widoczna trzecia fala

Już ponad 50 proc. miejsc w szpitalach tymczasowych jest zajętych. Widoczna trzecia fala
(fot. PAP/Leszek Szymański)
1 miesiąc temu
PAP / jb

Ponad 50 proc. miejsc w szpitalach tymczasowych jest zajętych. Wskaźnik ten jest jeszcze wyższy dla reszty placówek, w których przyjmowani są pacjenci z COVID. Obłożenie sięga tam niemal 60 proc. - podaje we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

 

"DGP" wskazuje, że niepokojące są także dane dotyczące respiratorów. Gazeta podaje, że dostępnych zostało jedynie 40 proc. tych urządzeń.

"Jak przyznaje minister zdrowia Adam Niedzielski, obecnie rząd bacznie obserwuje liczbę zajętych łóżek, i to nie tylko w szpitalach tymczasowych. Pod tym kątem sytuacja jest najgorsza na Podkarpaciu, w którym zajętych jest niemal 70 proc. Na drugim biegunie jest woj. zachodniopomorskie z odsetkiem ok. 45 proc." - czytamy.

Według gazety coraz więcej osób trafia do szpitali tymczasowych. "Pod koniec grudnia zajęte były w nich 294 łóżka, z czego 49 dla pacjentów pod respiratorem. Teraz przebywa w nich 738 pacjentów, w tym 99 pod dodatkową aparaturą tlenową. Średnio w szpitalach tymczasowych zajętych jest ponad 50 proc. miejsc" - pisze "DGP". Zaznacza jednak, że wszystko zależy od regionu.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP, Marcin Jakimowicz
24,43 zł
34,90 zł

Przejdź kryzys z nadzieją

Czy rozczarowani postawą wielu ludzi Kościoła nadal jesteśmy w stanie funkcjonować w nim jak dotychczas? Jak w dzisiejszych czasach wytrwać w wierze i nie stracić nadziei? Co robić, gdy ze wspólnoty...

Skomentuj artykuł

Już ponad 50 proc. miejsc w szpitalach tymczasowych jest zajętych. Widoczna trzecia fala
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.