Franciszek przekazał specjalistyczny sprzęt dla szpitala dziecięcego na Ukrainie

Franciszek przekazał specjalistyczny sprzęt dla szpitala dziecięcego na Ukrainie
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
1 miesiąc temu
KAI / pk

W Mariupolu na Ukrainie, mieście położonym nad Morzem Azowskim, na granicy strefy konfliktu w Donbasie, biskup charkowsko-zaporoski Paweł Gonczaruk przekazał kolejną część pomocy w ramach humanitarnego projektu Franciszka "Papież dla Ukrainy".

Tym razem był to specjalistyczny sprzęt medyczny wartości 25 tys. euro do chirurgii mikroskopowej i analizy krwi dla tutejszego szpitala dla dzieci. Wręczając dar, biskup przypomniał o wrażliwości Ojca Świętego, jego zainteresowaniu i prawdziwej trosce o chorych, cierpiących i potrzebujących, również na Ukrainie.

W imieniu szpitala pomoc odebrała jego dyrektor Natalia Sidorenko. Dziękując papieżowi i Kościołowi katolickiemu za te przejawy wsparcia, podkreśliła nie tylko ogromną wartość otrzymanego sprzętu, ale również owocną współpracę różnych instytucji ponad podziałami.

Projekt "Papież dla Ukrainy" rozpoczęto w czerwcu 2016 roku, a w jego realizację włączyły się Kościoły ze wszystkich krajów Europy, dzięki czemu zebrano 16 milionów euro. Pozwoliło to objąć pomocą humanitarną, medyczną i psychologiczną ponad milion osób z tamtych terenów.

Konflikt zbrojny w Donbasie wybuchł w marcu 2014 roku i pochłonął dotychczas 14 tysięcy ofiar. Mimo podpisanych porozumień wzajemny ostrzał trwa, w wyniku czego nadal giną ludzie, wzrasta liczba rannych, a tę bardzo trudną sytuację spotęgowała jeszcze obecna pandemia. Wielu mieszkających w tamtych rejonach ludzi musiało stamtąd uciekać i szukać schronienia w innych częściach Ukrainy lub za granicą.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Franciszek przekazał specjalistyczny sprzęt dla szpitala dziecięcego na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.