"Wizyta Papieża w Iraku tchnie życie w relacje z muzułmanami"

"Wizyta Papieża w Iraku tchnie życie w relacje z muzułmanami"
Fot. Ashwin Vaswani / Unsplash
KAI /kb

Były nuncjusz apostolski w Bagdadzie, kard. Fernando Filoni uważa, że podróż Papieża Franciszka do Iraku może pomóc w relacjach z muzułmanami.

W wywiadzie dla EWTN przypomniał, że gdy dwadzieścia lat temu Jan Paweł II powierzył mu misję dyplomatyczną w tym kraju, to jego pierwszym zadaniem było bycie posłańcem pokoju. „Ta misja jest obecnie równie aktualna, co wtedy. Ojciec Święty jedzie tam właśnie, aby nieść pokój” – podkreślił purpurat.

Kard. Filoni zauważył, że jeden z kościołów, które odwiedzi Papież Franciszek podczas wziyty w Iraku – syrokatolicka katedra Matki Bożej Zbawienia – była miejscem samobójczego ataku terrorystycznego bojowników tzw. Państwa Islamskiego w 2010 r., w którym zginęło 50 osób. „Papież specjalnie wybrał to miejsce, aby dodać irackim chrześcijanom odwagi i pokazać, że jako wyznawcy Chrystusa jesteśmy zjednoczeni” – powiedział.

DEON.PL POLECA
Szczególnie znaczące jak twierdzi, będzie spotkanie Franciszka z Alim as-Sistanim, przywódcą szyickich muzułmanow w Iraku. Odbędzie się ono w pobliżu grobu proroka Ezechiela, który dodawał otuchy Izraelitom przebywającym w niewoli babilońskiej. „Prorok dał im nadzieję, że pewnego dnia Bóg tchnie życie w martwe kości. Kiedy modliłem się przy tym grobie widziałem, że przychodzą tam również muzułmańscy pielgrzymi. Wizyta Papieża daje nadzieję, że życie pojawi się również w relacjach chrześcijan i muzułmanów” – podsumował kard. Filoni.

Wizyta papieża Franciszka w Iraku zaplanowana jest na marzec bieżącego roku.

Źródło: KAI /kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

"Wizyta Papieża w Iraku tchnie życie w relacje z muzułmanami"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.