Kaczyński: jesteśmy przeciwni likwidacji szkół

Kaczyński: jesteśmy przeciwni likwidacji szkół
Radykalne ograniczenie w tej chwili sieci szkół to jest uderzenie w te najważniejsze interesy, czyli interesy dzieci i młodzieży (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / slo

Jesteśmy przeciwnikami rozwiązywania szkół - powiedział w piątek w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wyjaśniając przyczyny rozwiązania struktur PiS w Łodzi oświadczył, że członkowie jego partii muszą realizować linię ugrupowania.

- Uważamy, że ci którzy są w naszej partii - a w szczególności są reprezentantami w organach władzy, w tym przypadku samorządowej - mają realizować linię PiS. Jesteśmy przeciwnikami rozwiązywania szkół, poza przypadkami gdzie to jest w sposób jednoznacznie uzasadnione.(...) Wtedy oczywiście można zlikwidować, bo dzieci na tym nic nie tracą - powiedział dziennikarzom w Sejmie Jarosław Kaczyński.

DEON.PL POLECA- Radykalne ograniczenie w tej chwili sieci szkół to jest uderzenie w te najważniejsze interesy, czyli interesy dzieci i młodzieży. Poza tym jest to osłabienie kulturalnej infrastruktury Polski. My się na to nie zgadzamy - dodał.

Poseł Jarosław Zieliński powiedział PAP, że Komitet Polityczny PiS przyjął stanowisko ws. likwidacji szkół. - Stanowisko Komitetu Politycznego PiS jest jednoznaczne w odniesieniu do wszystkich tego typu przypadków: wszyscy członkowie PiS muszą realizować linię programową i polityczną PiS, a w ramach tej linii jest utrzymanie i ochrona szkół, a nie ich likwidacja - zaznaczył.

- Kto będzie popierał likwidację szkół, ten będzie naruszał linię programową PiS i spotka się z taką samą reakcją jak nasi koledzy w Łodzi - oświadczył Zieliński.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kaczyński: jesteśmy przeciwni likwidacji szkół
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.