Kaczyński objedzie Polskę. Priorytetem wieś

Kaczyński objedzie Polskę. Priorytetem wieś
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / mh

Od połowy marca prezes PiS Jarosław Kaczyński rusza z objazdem po Polsce; w odróżnieniu od ubiegłorocznych podróży lider Prawa i Sprawiedliwości będzie częściej spotykał się z mieszkańcami wsi i małych miast - zapowiadają politycy ugrupowania.

Cykl spotkań z mieszkańcami rozpocznie się po sejmowym głosowaniu nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu PO-PSL, z kandydaturą prof. Piotra Glińskiego na premiera - poinformował PAP szef komitetu wykonawczego partii Joachim Brudziński. Sejm ma zająć się wnioskiem na posiedzeniu 6-8 marca.
To akcja podobna do tych z zeszłych lat. W jej ramach, głównie w weekendy, politycy PiS i prezes Kaczyński odbywali po kilkaset spotkań we wszystkich województwach w ciągu kilku miesięcy. Różnica będzie jedna - w tym roku priorytetem mają być małe miejscowości. 
"Nie opuścimy polskiej wsi. Będzie to odzwierciedlone w trasie podróży prezesa po Polsce. Na pewno w najbliższych miesiącach Jarosław Kaczyński będzie częściej w mniejszych ośrodkach, typowo rolniczych, niż w miejskich ośrodkach, chociaż tam też będziemy" - zapowiedział Brudziński. 
Kaczyński i politycy PiS będą mówili o ciężkiej sytuacji na wsi. Będą m.in. krytykować wynegocjowany przez rząd budżet UE na lata 2014-20. Ich zdaniem o 7 mld euro zmniejszono, w porównaniu do poprzednich lat środki dla naszego kraju w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.
Polska uzyskała w ramach budżetu UE na lata 2014-20 - 105,8 mld euro, w tym na politykę spójności 72,9 mld euro, a na wspólną politykę rolną 28,5 mld euro.
Politycy PiS chcą też zwrócić uwagę na niekontrolowany - ich zdaniem - proceder sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom.  
W ostatnich miesiącach Jarosław Kaczyński mniej podróżował po Polsce ponieważ opiekował się chorą matką. 
W najbliższym czasie także premier i lider PO Donald Tusk planuje spotkania w terenie. Zapowiedział szerokie konsultacje społeczne ws. wykorzystania pieniędzy, które Polska dostanie z unijnego budżetu na lata 2014-2020. "Zamierzam się w nie osobiście zaangażować. W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę" - mówił premier na początku lutego.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kaczyński objedzie Polskę. Priorytetem wieś
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.