Kaczyński: Oceniam to jako skandal

Kaczyński: Oceniam to jako skandal
(fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz)
PAP / im

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powtórzył w czwartek, że jego partia zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego nowelę ustawy zakładającą m.in. podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat. PiS zastanawia się, czy nie zaskarżyć również noweli ustawy o emeryturach mundurowych.

Senatorowie nie zgłosili w czwartek poprawek do nowelizacji ustawy o emeryturach z FUS, która zakłada m.in. podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia. Dokument trafi teraz do podpisu przez prezydenta. Do Bronisława Komorowskiego trafi też reforma emerytur służb mundurowych. Zakłada ona, że funkcjonariusze, którzy wstąpią do służby od 2013 r., nabędą te uprawnienia po 55. roku życia i 25 latach służby.

- Z pewnością główną ustawę emerytalną skierujemy, co do ustawy mundurowej jeszcze się zastanowimy - powiedział Kaczyński, pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy PiS skieruje ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

Ocenił, że "tryb uchwalenia i meritum" ustawy podnoszącej wiek emerytalny są sprzeczne z konstytucją. Politycy PiS już podczas prac nad projektem ustawy w Sejmie sugerowali, że trafi ona do TK.

Skomentował także fakt, że szefa Solidarności Piotra Dudy nie wpuszczono w środę do Senatu na debatę dotyczącą reformy emerytalnej.

DEON.PL POLECA

Kaczyński mówił również o czwartkowym spotkaniu Dudy w Pałacu Prezydenckim z Bronisławem Komorowskim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kaczyński: Oceniam to jako skandal
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.