Kaczyński wyprzedził Komorowskiego

Kaczyński wyprzedził Komorowskiego
(fot. PAP/Grzegorz Jakubowski)
"Rzeczpospolita" / zylka

Po raz pierwszy w tej kampanii wyborczej mamy zmianę na stanowisku lidera w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego. Tak przynajmniej wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Jarosław Kaczyński wyprzedza w nim Bronisława Komorowskiego.

Jarosław Kaczyński może być pewny głosów 49 proc. wyborców. Bronisław Komorowski – 47 proc. Kogo poprze pozostałe 4 proc. niezdecydowanych? Tego instytut GfK Polonia nie jest w stanie ocenić. Dlatego nie wskazuje, kto po niedzielnym głosowaniu zostanie prezydentem.

Wynik sondażu przeprowadzonego w czwartek 1 lipca na 1000-osobowej grupie Polaków to 45 proc. zarówno dla Kaczyńskiego, jak i Komorowskiego. 10 proc. wyborców wahało się, kogo poprzeć. Według ekspertów z GfK Polonia więcej tych osób ostatecznie zagłosuje na szefa PiS, bo podobnie było w pierwszej turze wyborów.

Jeszcze tydzień temu w sondażu "Rz" kandydat PO miał 11 punktów przewagi (53-42). Zdaniem dr. Jacka Kloczkowskiego, politologa z Ośrodka Myśli Politycznej, Kaczyńskiemu mogła pomóc środowa debata, w której dobrze wypadł, oraz ataki polityków PO na jego osobę. - Ale wygrać może każdy - zastrzega Kloczkowski. - Ktokolwiek wygra, zwycięży minimalnie - przewiduje prof. Warzyniec Konarski, politolog z SWPS. - Uda się to temu, kto na finiszu lepiej zmobilizuje swój elektorat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kaczyński wyprzedził Komorowskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.