Katar. Delegacja USA spotkała się z przedstawicielami afgańskich talibów

Katar. Delegacja USA spotkała się z przedstawicielami afgańskich talibów
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Delegacja USA pod przewodnictwem specjalnego przedstawiciela ds. Afganistanu Thomasa Westa przeprowadziła w poniedziałek i wtorek rozmowy z wysokimi przedstawicielami afgańskich talibów w Katarze, poinformował Departament Stanu.

Obie strony omówiły reakcję społeczności międzynarodowej na kryzys humanitarny w Afganistanie, a delegacja USA zobowiązała się do dalszego wspierania wysiłków ONZ w celu rozwiązania tej sytuacji, poinformował Departament Stanu we wtorek w oświadczeniu.

Przedstawiciele USA spotkali się z talibami

Urzędnicy amerykańscy „wyrazili głębokie zaniepokojenie zarzutami o łamanie praw człowieka i wezwali talibów do ochrony praw wszystkich Afgańczyków, utrzymania i egzekwowania polityki ogólnej amnestii oraz podjęcia dodatkowych kroków w celu utworzenia inkluzywnego i reprezentatywnego rządu” – stwierdził Departament Stanu. .

Urzędnicy amerykańscy wezwali talibów do wdrożenia zobowiązania do zapewnienia kobietom i dziewczętom ogólnokrajowego dostępu do edukacji na wszystkich poziomach.

DEON.PL POLECA

„Talibowie wyrazili otwartość na współpracę ze społecznością międzynarodową w sprawie pełnego dostępu do edukacji i z zadowoleniem przyjęli wysiłki na rzecz weryfikacji i monitorowania postępów w zapisywaniu kobiet i dziewcząt do szkół na wszystkich poziomach” – oświadczył Departament Stanu.

W skład amerykańskiej delegacji wchodzili przedstawiciele wywiadu, Departamentu Skarbu i amerykańskiej agencji pomocy międzynarodowej USAID, ze strony talibów w spotkaniu wzięli udział specjaliści reprezentujący równorzędne instytucje afgańskiego rządu - poinformował Departament Stanu.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Katar. Delegacja USA spotkała się z przedstawicielami afgańskich talibów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.