Klub PiS chce spotkać się z Markiem Belką

Klub PiS chce spotkać się z Markiem Belką
(fot. International Monetary Fund / flickr.com)
PAP / slo

Klub PiS spotka się 16 października z szefem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką - poinformował w piątek przewodniczący klubu PiS Mariusz Błaszczak. Według niego rozmowa będzie dotyczyć przyszłości finansów publicznych, sytuacji gospodarczej Polski oraz strefy euro.

- 16 października w Sejmie odbędzie się spotkanie przedstawicieli klubu parlamentarnego PiS z prof. Markiem Belką, prezesem Narodowego Banku Polskiego. Obecny będzie pan premier Jarosław Kaczyński. Chcemy rozmawiać o tym, jaka jest przyszłość finansów naszego kraju. Chcemy rozmawiać o strefie euro, o sytuacji gospodarczej naszego kraju - powiedział Błaszczak podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Spotkanie parlamentarzystów PiS z szefem NBP odbędzie się o godz. 12 w Sejmie. Ma być zamknięte dla mediów. Nie będzie w nim uczestniczył kandydat PiS na premiera prof. Piotr Gliński. - To będzie spotkanie z udziałem przedstawicieli klubu PiS - wyjaśnił Błaszczak.

PiS zapraszało Belkę na debatę ekspertów o programie PiS, która odbyła się pod koniec września. Politycy PiS relacjonowali, że szef NBP listownie odmówił udziału, ale zadeklarował, że jest gotów w każdej chwili spotkać się z klubem parlamentarnym i podyskutować o sytuacji w Polsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Klub PiS chce spotkać się z Markiem Belką
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.