Koalicja z częścią PO. Z lewicą - nie ma mowy

Koalicja z częścią PO. Z lewicą - nie ma mowy
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot. pis.org.pl)
"Rzeczpospolita" / PAP / wab

Koalicja w przyszłym parlamencie z częścią PO jest możliwa, z postkomunistami nie ma rozmowy - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Nie wyobrażam sobie jej ze względów życiorysowych i światopoglądowych - tak Jarosław Kaczyński komentuje opinie niektórych polityków PiS, którzy nie wykluczyli koalicji z SLD w przyszłości. Kaczyński tłumaczy, że tacy politycy - np. Michał Kamiński i Adam Hofman - są jeszcze młodzi i niecierpliwi i przez to wypowiadają takie opinie.

Dodaje, że nigdy nie brano w PiS-ie pod uwagę takiej ewentualności. - Nie testowaliśmy. Nie mam zamiaru w niczym takim uczestniczyć z powodów zasadniczych, ale także z tego względu, że jestem przeciwny prowadzeniu polityki transakcyjnej. Koalicja z SLD byłaby powrotem do takiej polityki - mówi. Dodaje jednak, że "chce koalicji z częścią PO".

Za całkowicie oderwane od rzeczywistości uznał spekulacje o możliwości swojej kandydatury na prezydenta zamiast brata. Podkreślił, że prezydent Lech Kaczyński ma szansę, by być prezydentem do 2015 roku przede wszystkim jako człowiek samodzielny, którym nie można manipulować oraz z racji ogromnej umiejętności zawierania sojuszy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Koalicja z częścią PO. Z lewicą - nie ma mowy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.