Kolej: ruch pociągów wraca do normy

Kolej: ruch pociągów wraca do normy
(fot. PAP/Adam Ciereszko)
PAP / drr

W sieci kolejowej nie ma nowych uszkodzeń, więc ruch pociągów wraca do normy. Pasażerowie muszą się jednak liczyć z awariami taboru, a więc i opóźnieniami - powiedział w piątek rano PAP rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki.

Jak wyjaśnił, uszkodzeń nie przybywa, ponieważ przestał padać śnieg. To właśnie obfite opady były przyczyną znacznej części awarii infrastruktury kolejowej w tym tygodniu - ubity śnieg blokował rozjazdy kolejowe uniemożliwiając pociągom przejazd. To, oraz pękające od mrozu szyny i uszkodzony tabor, powodowało nawet kilkugodzinne opóźnienia pociągów.

Kolejarze nadal borykają się ze skutkami czwartkowych awarii. - Jeździmy po całym kraju i naprawiamy co się da, ale to potrwa. Możliwe są więc echa wczorajszych opóźnień. Oznacza to, że pociąg może się spóźnić do kilkunastu minut - powiedział Łańcucki.

Dodał, że opóźnienia mogą być większe, jeśli zepsuje się tabor. "Tylko wczoraj odnotowaliśmy około 200 przypadków takich awarii. Najczęściej psują się lokomotywy i elektryczne zespoły trakcyjne" - powiedział rzecznik.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kolej: ruch pociągów wraca do normy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.