Kolejne luzowanie obostrzeń. Co dziś się otwiera?

Kolejne luzowanie obostrzeń. Co dziś się otwiera?
Fot.: Marcin Obara/PAP
TVN24/tkb

28 maj to dzień otwarcia restauracji, basenów i siłowni. Posiłki można zjeść wewnątrz lokalu w tym także w hotelowych restauracjach. We wszystkich miejscach obowiązuje reżim sanitarny. 

Dziennik Ustaw, a właściwie rozporządzenie z dnia 6 maja jasno wskazuje co zmienia się w naszej pandemicznej rzeczywistości. Do 5 czerwca zezwala się aby restauracje (w tym hotelowe) przyjmowały gości wewnątrz swoich lokali. Są pewne zasady. Możliwe jest maksymalnie 50 proc. obłożenie w lokalu, zajęty może być co drugi stolik a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 1,5 metra, chyba, że stoliki oddziela przegroda o wysokości co najmniej 1 metra, licząc od krawędzi stolika.

Wejście do restauracji czy barów musi odbywać się w założonej maseczce, która zakrywa usta i nos. Maseczkę można ściągnąć dopiero po zajęciu miejsca przy stoliku. Obsługa jest zobowiązana do zakrywania nosa i ust cały czas.

Także ponownie otwarte zostają salony gry na automatach oraz kasyna. Limity? 1 osoba na 15 mkw. powierzchni danej działalności oraz obowiązek zakrywania ust i nosa dla klientów oraz obsługi.

Piątek jest dniem w którym wraca możliwość organizowania imprez okolicznościowych w lokalu, jednak maksymalnie na 50 osób. Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.

Osoby lubiące aktywność od dzisiaj mogą korzystać z basenów, siłowni oraz klubów fitnes - obowiązuje ograniczenie obłożenia obiektu, limit to 50 proc. Miłośnicy opalenizny bez słońca mogą korzystać z solarium, chociaż z limitem, jedna osoba na 15 m kw.

Źródło: TVN24/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski

To się w głowie mieści!

Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki...

Skomentuj artykuł

Kolejne luzowanie obostrzeń. Co dziś się otwiera?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.