Kolejne troje dzieci wybudzono w klinice "Budzik"

Kolejne troje dzieci wybudzono w klinice "Budzik"
(fot. depositphotos.com / facebook.com)
facebook.com/fundacja.akogo

"Wielkie brawa dla całego personelu kliniki", "jestem pełna podziwu", "jak dobrze, że takie miejsca istnieją" - piszą wzruszeni internauci.

Wiktoria, Patryk i Julia - to właśnie oni w tym miesiącu na nowo wrócili do życia - poinformowała o tym fundacja Ewy Blaszczyk "Akogo?" na Facebooku.

Wiktoria zapadła w śpiączkę na początku 2018 roku, przez wiele miesięcy jej stan nie ulegał poprawie. Wszystko się udało dzięki pomocy lekarzy, rehabilitantów i terapeutów. Dzisiaj już ponownie czyta, pisze, gra w szachy i maluje. Podczas pobytu w klinice namalowała wiele obrazków.

Patryk w wypadku komunikacyjnym doznał rozległego urazu mózgu i w październiku trafił do kliniki. Wybudzono go 8 lipca, teraz z powrotem może być piłkarzem lokalnego klubu Wicher Mogilno. Julita trafiła do kliniki w kwietniu tego roku, 14-latka została potrącona przez auto, a potem zapadła w śpiączkę. Od 12 lipca jest z powrotem z najbliższymi.

Kolejne trzy wybudzenia w Klinice "Budzik" dla Dzieci! Wybudzona Wiktoria! Wiktoria zapadła w śpiączkę w styczniu 2018...

Opublikowany przez Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" Piątek, 12 lipca 2019

Czekamy na kolejnych

Kolejne wybudzenia to... miejsca dla następnych dzieci w śpiączce. Kryteria klasyfikacji pacjentów znajdują się na stronie kliniki. Placówka w Olsztynie działa od 2013 roku i została założona przez fundację "Akogo?" Ewy Błaszczyk. W tym samym mieście w drugiej placówce pomoc mogą znaleźć dorośli.

Na początku lipca rozpoczęła się przebudowa olsztyńskiej kliniki, po remoncie na pacjentów będzie czekało aż 15 łóżek, których dotychczas było 8. Klinika ma rozpocząć pracę na jesień.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński
28,80 zł
32,00 zł

Poznaj osobistą historię wytrwałości Marcina Zielińskiego

Marcin, pisząc o wytrwałości, dzieli się niezwykłą historią swojego życia, w którym dzięki ogromnemu uporowi, wierze i wierności Bożej obietnicy, znajduje się dziś w samym sercu swojego powołania. Książka...

Skomentuj artykuł

Kolejne troje dzieci wybudzono w klinice "Budzik"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.