Komisja śledcza ws. majątku Kwaśniewskich?

Komisja śledcza ws. majątku Kwaśniewskich?
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / pz

Klub PiS złoży wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, która ma zbadać m.in. działania organów państwa w związku ze sprawą legalności majątku Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich - zapowiedzieli we wtorek politycy Prawa i Sprawiedliwości.

We wtorek Sejm nie uchylił immunitetu poselskiego b. szefowi CBA posłowi PiS Mariuszowi Kamińskiemu. O uchylenie immunitetu Kamińskiemu wnioskowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, która chciała mu postawić zarzuty przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych CBA.

We wniosku wobec Kamińskiego chodziło m.in. o sprawę willi w Kazimierzu Dolnym, której - jak domniemywało CBA - cichymi właścicielami byli Kwaśniewscy. Prokuratura oficjalnie nie odnosiła się do tych doniesień; wskazywano tylko, że chodzi o "nierzetelne informacje" we wnioskach do sądu i prokuratora o zgodę na działania operacyjne CBA z lat 2007-09 oraz nieprawidłowości w operacjach specjalnych CBA.

"Uważam, że z punktu widzenia opinii publicznej niezbędne jest, aby sprawą działań prokuratury dotyczącą Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich i podejrzenia ukrywania przez nich dochodów zajęła się sejmowa komisja śledcza" - powiedział dziennikarzom Kamiński.

DEON.PL POLECA

Jego zdaniem komisja powinna zbadać przede wszystkim jak funkcjonowały organy państwa, "których obowiązkiem było wyjaśnienie wszystkich wątpliwości związanych z majątkiem Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich i źródłem jego pochodzenia".

"Tak, złożymy wniosek o komisję śledczą. To stanie się oficjalnym wnioskiem klubu parlamentarnego" - zapowiedział z kolei rzecznik PiS Adam Hofman.

W 2010 r. katowicka prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie legalności majątku Kwaśniewskich, nie dopatrując się nieprawidłowości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Komisja śledcza ws. majątku Kwaśniewskich?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.