Nasz parlament uszczelni się jak nigdy

Nasz parlament uszczelni się jak nigdy
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / drr

Nadzwyczajne środki podejmą służby operujące w Sejmie, by we wtorek mógł on zdecydować o uchyleniu immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu z PiS, informuje "Rzeczpospolita".

Zarzuty byłemu szefowi CBA chce postawić warszawska prokuratura, a obrady trzeba utajnić, bo jej wniosek jest poufny. Gazeta dotarła do liczącej 11 stron instrukcji szefa Kancelarii Sejmu, z której wynika, jak wielkim przedsięwzięciem będzie wtorkowe utajnienie obrad.

Będą więc specjalne bramki uniemożliwiające wniesienie posłom m.in. telefonów komórkowych. W porozumieniu z BOR ma je obsługiwać straż marszałkowska. Wystawi ona specjalne posterunki i zamontuje kamery obserwujące wejścia na salę obrad. Ośrodek Informatyki usunie z sali plenarnej komputery, wyłączy w parlamencie sieć bezprzewodową i niektóre telefony. Przewiduje się wyłączenie zasilania w niektórych pomieszczeniach, a nawet przegląd tapicerki foteli na sali obrad w poszukiwaniu "pluskiew".

Podsłuchów w meblach, klimatyzacji, wentylacji i urządzeniach grzewczych ma szukać ABW. Dlatego Sejm będzie zamknięty dla dziennikarzy już w weekend, bo wizerunek funkcjonariuszy Agencji podlega ochronie, a muszą sprawdzić oni nie tylko salę obrad, ale też sąsiednie pomieszczenia.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nasz parlament uszczelni się jak nigdy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.