Komorowski pogratulował Putinowi wygranej

Komorowski pogratulował Putinowi wygranej
(fot. EPA/YURI KOCHETKOV)
PAP / slo

Polska i Rosja w ostatnich latach potrafiły nawiązać dialog, który służy rozwiązywaniu spraw trudnych i budowaniu współpracy - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski w środowej rozmowie telefonicznej z rosyjskim prezydentem-elektem Władimirem Putinem.

Komorowski - jak poinformowano w środę w komunikacie opublikowanym na stronie prezydenta - pogratulował też Putinowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich.

DEON.PL POLECA
"Prezydent podkreślił, że Polska i Rosja w ostatnich latach potrafiły nawiązać dialog, który służy rozwiązywaniu spraw trudnych i budowaniu współpracy dwustronnej" - napisano w komunikacie. Jak zaznaczono, Komorowski wyraził również przekonanie, że "współpraca i dialog będą trwałym elementem w tworzeniu partnerskich relacji Federacji Rosyjskiej z Unią Europejską".

Rosyjska Centralna Komisja Wyborcza ogłosiła w poniedziałek, że Putin zwyciężył w niedzielnych wyborach prezydenckich już w pierwszej turze, zdobywając 63,60 proc. głosów. Na podanie oficjalnych wyników wyborów Centralna Komisja Wyborcza ma 10 dni.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Komorowski pogratulował Putinowi wygranej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.