Kopacz deklaruje współpracę z Dudą

Kopacz deklaruje współpracę z Dudą
(fot. PAP/Marcin Obara)
PAP / mg

Premier Ewa Kopacz w środowym wystąpieniu telewizyjnym zapewniła o gotowości do współpracy z nowym prezydentem Andrzejem Dudą. Szefowa rządu zwróciła się do niego o zwołanie Rady Gabinetowej, chce przedstawić zamierzenia rządu na najbliższe miesiące.

Kopacz podziękowała też ustępującemu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu za pięć lat "pracy dla Polski".

- W imieniu rządu Rzeczypospolitej chcę zapewnić, że jesteśmy gotowi na współpracę z panem prezydentem Andrzejem Dudą - podkreśliła premier w wystąpieniu na dzień przed zaprzysiężeniem nowego prezydenta.

- Gratulując nowemu panu prezydentowi, chciałabym go także poprosić, by korzystając ze swych konstytucyjnych uprawnień, zwołał Radę Gabinetową, podczas której będziemy mogli przedstawić zamierzenia rządu na najbliższe miesiące, a także porozmawiać o najważniejszych dla Polski sprawach - zwróciła się premier do Dudy.

DEON.PL POLECA

Dodała, że "współpraca rządu z prezydentem i prezydenta z rządem jest tym, czego oczekują od nas Polacy, czego wymaga od nas konstytucja".

- Wszyscy witając nowego prezydenta, życzymy mu sukcesów - mówiła szefowa rządu. Jak zaznaczyła, jego sukces będzie sukcesem całej Polski.

- Nowy prezydent jest głową naszego wspólnego państwa i wszystkich jego obywateli, zarówno tych, którzy na niego głosowali, jak i tych, którzy poparli jego konkurentów - powiedziała.

- Jesteśmy przekonani, że choć możemy różnić się politycznie, podzielamy te same wartości, które określają dziś polski patriotyzm, dumę z Polski, zarówno z jej historii, jak i jej ostatnich osiągnięć, poparcie dla integracji europejskiej, szacunek dla wolności i demokracji - wymieniała.

Kopacz podziękowała też ustępującemu prezydentowi "za pięć lat pracy dla Polski".

- Tę prezydenturę wyznaczało dążenie do kompromisu w kraju, szacunek dla każdego poglądu i dla każdej opcji. W polityce zagranicznej zdolność do kompromisu, ale i umiejętność skutecznej obrony polskich interesów - dodała.

Jak podkreśliła, prezydent był skuteczny. - Nie szukał wrogów, bo wiedział, że integracja europejska jest racją stanu naszej ojczyzny - mówiła premier.

- W Polsce jest bardzo wiele problemów, ale przecież bardzo dużo udało nam się osiągnąć. Potrafiliśmy dobrze wykorzystać środki z Unii Europejskiej, potrafiliśmy lepiej niż inni zmierzyć się z ogólnoświatowym kryzysem, potrafiliśmy wzmocnić naszą armię, potrafiliśmy wreszcie uniknąć losu krajów, którym przyszło płacić straszną cenę za nieodpowiedzialne obietnice składane przez polityków. W tym wszystkim jest również zasługa Bronisława Komorowskiego. Jeszcze raz ustępującemu prezydentowi chciałabym za to wszystko bardzo serdecznie podziękować - oświadczyła Kopacz.

Andrzej Duda w czwartek po złożeniu przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym rozpocznie pięcioletnią prezydenturę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kopacz deklaruje współpracę z Dudą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.